Чи змінять західні танки ситуацію на фронті: аналіз NYT

Чи змінять західні танки ситуацію на фронті: аналіз NYT

Abrams / фото: The Guardian

Історичне рішення Німеччини та США відправити бойові танки в Україну, прийняте у середу, 25 січня, викликало додаткові обіцянки щодо постачання важкої техніки з усієї Європи та передбачення перемоги над Росією. Втім, можуть пройти місяці, перш ніж танки з’являться на полі бою.

Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на The New York Times.

Зазначається, що найбільша пожертва надійде від США – 31 танк M1 Abrams, яких достатньо для забезпечення одного українського батальйону. До слова, Abrams – одна з найбільш досконалих, але і складних танкових систем у світі. Для їх надійної роботи потрібна спеціальна підготовка, обслуговування та паливо. У середу американські офіційні особи заявили, що до моменту постачання Abrams в Україну мине щонайменше кілька місяців. Втім деякі експерти вважають, що на це може піти щонайменше рік.

Велика Британія, Німеччина та Польща зобов’язалися відправити по 14 танків, а Лондон прогнозує постачання своїх Challenger 2 протягом кількох тижнів. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прогнозував, що Берліну знадобиться три-чотири місяці, щоб відправити свої Leopard 2. Ще чотири Leopard 2 планує надати Португалія, і вісім очікуються від Норвегії. Крім того, Данія заявила, що може надіслати в Україну 20 швейцарських танків Piranha, а Франція розглядає можливість відправки своїх бойових танків Leclerc. Заяви про надання танків зробили також Іспанія, Фінляндія та Нідерланди.

Загалом, західні союзники пообіцяли надіслати Україні щонайменше 105 танків. За словами військового командування, це набагато менше, ніж потрібно нашим захисникам, зважаючи на те, що минуть місяці, перш ніж танки вступлять у бій.

Українські військові неодноразово заявляли, що їм потрібно мінімум 300 західних танків, щоб змінити ситуацію на полі бою. На думку ж, військового історика з Корнельського університету Девіда Силбі величезне значення для українців і для війни справила б передача Заходом від 500 до 1000 танків.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.