Чи закінчиться війна в Україні у 2023 році: прогноз генерала США

Чи закінчиться війна в Україні у 2023 році: прогноз генерала США

Генерал Марк Міллі / фото: DW

Одним із результатів контрнаступу ЗСУ може бути “значний успіх і руйнування російської оборони по всій лінії фронту”. Росія може погодитись на переговори, однак закінчення війни в цьому році видається малоймовірним.

Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі в інтерв’ю виданню Foreign Affairs.

За словами генерала, результати контрнаступу українських військ можуть бути різними, втім успішний варіант цілком реальний.

“Я думаю, що буде справедливо сказати, що якщо буде наступ, то існує можливість різних результатів”, – сказав Міллі і уточнив, що окрім досягнення українськими силами “значного успіху і руйнування російської оборони по всій лінії фронту”, є ймовірність, що контрнаступ буде невдалим або ж з частковими успіхами. 

Водночас, американський генерал визнав, що можливості України значно зросли на тлі постачання озброєння від країн НАТО. 

“Я б сказав, що українці зараз мають можливість наступати, вони можуть проводити наступальні операції, і вони також мають здатність оборонятися, яка значно покращилася порівняно з тим, що було рік тому. Отже, я думаю, що їхні можливості значно покращилися і вони можуть як наступати, так і оборонятись”, – вважає воєначальник.

Однак, незважаючи на те, що “росіяни дуже сильно постраждали і зазнали багато втрат”, на думку Міллі, закінчення війни у 2023 році все ж малоймовірне.

“Це покаже час, але я вважаю, що це буде дуже важко, дуже складно [закінчити війну в 2023 році]. І, чесно кажучи, не думаю, що є ймовірність закінчення війни в цьому році,– заявив Міллі.

Втім, військовий переконаний, що зрештою раціональність переможе і кремлівському диктатору доведеться ухвалювати політичне рішення, оскільки виграти війну Росія не зможе.

“Можливо, цей час настане не зараз, я не можу читати думки. Я не знаю, коли Путін буде готовий це зробити. Але в певний момент, якщо він раціонально мислить, йому доведеться це зробити”, – зазначив Міллі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.