Чи вдалося Путіну вмовити Лукашенку вступити у війну проти України

Чи вдалося Путіну вмовити Лукашенку вступити у війну проти України

Путін та Лукашенко / фото: DW

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, швидше за все, відмовив лідеру країни-агресору РФ Володимиру Путіну в подальших інтеграційних поступках.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналізуючи результати зустрічі Володимира Путіна та Олександра Лукашенка 19 грудня,  в ISW прийшли до висновку, що участь Білорусі у війні проти України залишається малоймовірною.

Про це свідчить той факт, що Путін і Лукашенко утрималися від публічного обговорення російського вторгнення в Україну. При цьому вони відзначили, що для Білорусі продовжує існувати “західна загроза”.

За словами Лукашенка, Москва надасть Мінську комплекси ППО С-400 та комплекси “Іскандер”. Своєю чергою, Путін також заявив, що можна вирішити питання підготовки екіпажів білоруської бойової авіації до використання “боєприпасів зі спеціальними боєголовками” через “загострення” в контексті зовнішніх кордонів Союзної держави.

В ISW зауважують, що Кремль намагався приховати ймовірні початкові наміри Путіна змусити Лукашенка піти на подальші поступки щодо інтеграції з РФ. Також Путін сказав, що “Росія не зацікавлена нікого поглинати”, коли йдеться про Білорусь.

“Ця заява була зроблена після того, як Лукашенко знову повідомив про незалежність і повний суверенітет Білорусі 16 грудня, і виглядає як захисна реакція на коментарі Лукашенка”, – зазначили аналітики.

ISW продовжує оцінювати, що участь Білорусі у війні Путіна проти України залишається малоймовірною.

“Той факт, що Путін, здається, прийняв тези Лукашенка, не переконавши його скоригувати їх, опосередковано підтверджує цю оцінку. Речник Кремля Дмитро Пєсков також заявив, що Путін не їздив до Білорусі, щоб переконатися, що Лукашенко вступить у війну, стверджуючи, що такі спекуляції є безпідставними та “дурними”. Безумовно, це заперечення є спробою приховати відчайдушне бажання Путіна втягнути Лукашенка у війну та очевидну невдачу – знову ж таки – зробити це”, – підкреслюють аналітики ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.