Чи справді вчорашній чай шкідливий для здоров’я

Чи справді вчорашній чай шкідливий для здоров’я

Чим небезпечний учорашній чай / фото: freepik.com

Властивості чаю досі продовжують досліджувати. Про корисний вплив на організм цього напою ходять легенди. Також є інформація про те, що чай може бути шкідливий для здоров’я, якщо його випити не одразу після заварювання. Правда це чи брехня, в цьому питанні намагалися розібратися вчені.

Про це повідомляє NCBI.

Чи можна пити “вчорашній” чай? Виявилося, що немає жодного прямого доказу, що підтверджує шкідливість такого напою. Скільки б досліджень не проводили вчені, до таких висновків вони не приходили.

Але є дієтологи, які кажуть, чим цей напій може бути небезпечним. В Японії вчорашній чай прирівнюють до отрути та вважають за краще тільки свіжозаварений напій. Китайці, так само як і японці відмовляються пити чай тривалого настоювався. У країнах, де є культ чаю, не визнають вживання «вчорашнього» або повторно завареного напою. Для тих людей, це, немов зламати спагеті для італійців.

І ось експерти з дієтології розповіли, чому слід повчитися у японців. У чаї є речовина гуанін. Сама по собі вона не шкідлива, але якщо дати напою настоятися добу, наприклад, то гуанін перетворитися в гуанідин. Саме він небезпечний для людини. Найбільшої шкоди від цієї речовини отримує нервова система людини. Підвищується дратівливість, погіршується сон, зникає апетит. Також варто відзначити, що чим довше чай стоїть недоторканим, тим менше в ньому залишається антиоксидантів та інших корисних речовин. При цьому це відноситься до чорного, зеленого та інших видів чаю.

Багато що залежить від стану здоров’я людини, типу його нервової системи. Тому “шкідливість” ця є індивідуальною. Є і користь від такого напою. Їм можна полоскати ротову порожнину, якщо є запалення. Також такий настій зміцнює зуби.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.