Чи потрібно давати влітку дитині вітамін D – відповідь лікарів

Чи потрібно давати влітку дитині вітамін D – відповідь лікарів

Чи потрібно давати влітку дитині вітамін D / фото: freepik.com

Практично кожна людина знає про те, що вітамін D – це «вітамін сонця», адже він починає синтезуватися в шкірному покриві під впливом світла. При цьому батьки продовжують замислюватися про те, чи потрібно в літній час давати дітям додатковий вітамін, тому що літнього сонця, начебто і так досить багато. Про те, як правильно вживати речовину, щоб не було передозування, докладніше розповіли представники МОЗ України.

Медики підкреслюють, вітамін D допомагає людському організму набагато краще засвоювати фосфати та кальцій з їжі. Певні групи людей можуть не отримувати в достатній кількості холекальциферол, тому потрібен його додатковий прийом. Кому будуть корисні вітаміни:

  • Діти, які вкрай рідко бувають на вулиці;
  • Діти, які страждають ожирінням або ж мають навіть невелику надлишкову вагу;
  • Малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні;
  • Ті діти, які живуть в регіоні з вкрай брудним повітрям.

Для того, щоб отримати необхідну денну норму вітаміну D, здорова дитина повинна перебувати на вулиці всього пів години, а також вживати продукти, в яких він є. Це риба жирних сортів, яєчні жовтки та молочні продукти.

Встановити те, чи потрібен дитині додатковий вітамін D, може тільки фахівець після ретельного обстеження. Також він визначає потрібну добову норму.

Медики відзначають, що надлишок речовини може принести серйозну шкоду здоров’ю. Разом з тим вітамін D необхідний для профілактики рахіту, зміцнення імунітету та нервової системи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.