Чи можна за допомогою йоги подолати тривожність — дослідження

Чи можна за допомогою йоги подолати тривожність — дослідження

Користь йоги / фото: freepik.com

Ефективність йоги в боротьбі з тривожністю доведена вченими. Американські фахівці проаналізували те, як знижується рівень тривожності у людей, які практикують йогу і тих, хто займається когнітивно-поведінковою терапією.

Про це повідомляє  JAMA.

Як лікують ГТР

Генералізований тривожний розлад (далі ГТР) — це психічний розлад, при якому людина відчуває почуття тривоги без причин. Психологи кажуть, що близько 4% людей на планеті страждають від ГТР. Жінки при цьому на багато частіше звертаються до фахівців з такою проблемою.

Позбутися від ГТР допомагає когнітивно-поведінкова терапія. Однак завжди залишається ризик того, що тривога може повернутися. Оскільки лікарі призначають антидепресанти при такому діагнозі, людина може дуже складно переносити лікування. Повторно приймати антидепресанти погоджуються не всі люди.

Дослідження ГТР та йоги

Тренери з йоги й ті, хто її практикують давно говорять про те, як вона допомогла їм позбавитися від тривожності. Тому американські вчені вирішили дослідити цей феномен. Вони вивчали як впливає на психічне здоров’я людини спів мантр, кундаліні й медитація.

Для цього взяли й сформували три групи людей з ГТР, всього 226 чоловіків і жінок взяли участь в експерименті. Протягом 12 тижнів вони займалися різними практиками, ходили на КПТ і вчилися управляти стресом.

За результатами стало зрозуміло, що йога допомагає при тривожному розладі майже так само ефективно, як і когнітивно-поведінкова терапія:

  • 71% учасників експерименту з першої групи позбулися тривоги завдяки КПТ;
  • 54% людей змогли впоратися з тривожністю завдяки йозі.

Найгірший результат показала група, яка вчилася управляти стресом. Ця методика допомогла лише 33%.

Вчені рекомендують займатися йогою з кількох причин. По-перше, вона доступна для всіх, щоб почати практикувати не потрібна дорога екіпірування, спеціальний зал. По-друге, вона корисна не тільки для розуму, але і для тіла. Людина вчиться знаходити баланс у всьому, відволікається від денних проблем і концентрується на собі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.