Чи можна щодня їсти червоне м’ясо — дослідження

М’ясо / фото: freepik.com
Червоне м’ясо – це неоціненне джерело білка і цінних амінокислот для організму. У ньому також містяться залізо та цинк, вітамін В12. Воно допомагає підтримувати кістки та м’язи в нормі, тому є важливою частиною раціону. Чи можна його їсти щодня? І що буде з нашим тілом, якщо ми почнемо його регулярно споживати?
Про це повідомляє Eat This, Not That.
Червоне м’ясо є багатим джерелом білка, заліза, цинку і вітаміну В12. Воно допомагає в розвитку та рості клітин, транспортує кисень організмом, посилює імунітет, покращує роботу мозку та нервової системи, а також підтримує здоров’я кісток і м’язів.
Однак вживання червоного м’яса щодня не рекомендується через його високий вміст тваринних жирів, насичених жирів і холестерину, які можуть підвищити ризик серцево-судинних захворювань та онкологічних захворювань. Оксфордський університет провів дослідження, під час якого було встановлено, що у м’ясоїдів ризик ішемічної хвороби зростає на 18%. І це тільки за умови перебору в м’ясі на 50 грамів вище за норму. У 2015 році Інститут онкології Стамбульського університету провів дослід, де і з’ясували, що цей продукт може спровокувати розвиток онкології.
Здоровий раціон має містити не тільки червоне м’ясо, а й інші білкові джерела, такі як риба, горіхи, цільні зерна та соєві продукти. Крім того, високе споживання червоного м’яса може бути пов’язане з підвищеним ризиком розвитку раку товстої кишки. Інші потенційні наслідки включають підвищений ризик розвитку діабету, хвороби Паркінсона і дегенеративної хвороби печінки. У 2014 році було проведено дослідження, під час якого стало відомо, що червоне м’ясо збільшує вісцелярний жир, а це один із факторів розвитку цукрового діабету.
Тому рекомендується помірне вживання червоного м’яса і використання альтернативних джерел білка, таких як риба, горіхи і соєві продукти.
Червоне м’ясо їсти можна і потрібно, але лікарі попереджають, дотримуйтеся норми!
Вчені назвали добову норму вживання цукру
Медики назвали недоліки щоденного вживання бананів
Чи небезпечний алкоголь у малих дозах — масштабне дослідження