Чи можна повторно кип’ятити вже кип’ячену воду

Чи можна повторно кип’ятити воду / фото: freepik.com
Як часто ви кип’ятите воду в чайнику? Та напевно, поки вона в ньому не закінчиться. І так протягом дня одна вода може бути кип’яченою декілька разів, але ж це не правильно. Якщо ви думаєте, що таким чином вб’єте всіх мікробів у рідині, і вона буде чистою та корисною, це не зовсім так.
Про це повідомляє National Library of Medicine.
Вчені попереджають: одну воду не можна кип’ятити кілька разів, тому що такі процеси роблять рідину небезпечною для здоров’я. Під час кип’ятіння Н2О нагрівається до температури +100 градусів Цельсія і в цей час вона не тільки випаровується, переходячи зі стану рідини в пар. У цей момент відбувається процес концентрації, саме він небезпечний для здоров’я.
Кип’ятіння вбиває всі мікроорганізми, які можуть міститися в Н2О, але під дією високих температур утворюється той самий накип на чайнику. Його дрібні частинки потрапляють в організм разом з питвом.
Шкідливі домішки, які знаходяться в рідині, не зникають при випаровуванні. Вони залишаються у воді, при цьому Н2О в ємності стає все менше, а кількість домішок не зменшується. Особливо це небезпечно, коли ви готуєте на воді з-під крана. Її очищають, хлорують, додають миш’як та інші домішки. У ній точно буде мало користі. Тому краще відмовитися від такого ретельного процесу боротьби з мікробами.
Також ви могли помічати, що кип’ячена вода змінює свій смак. У чаї, каві, компоті цього не помітно. А ось якщо закип’ятити рідину, дати їй охолонути й спробувати на смак, вона буде трохи інша. Таку воду можуть пити тільки ті, хто давно звик до неї. Багатьом ця рідина не сподобається на смак.
Багаторазово можна доводити до кипіння тільки дистильовану воду. Вона пройшла кілька етапів фільтрації й не має у своєму складі нічого потенційно шкідливого.
Чим краще прати речі в пральній машині: порошком чи рідиною