Чи можна їсти підгорілу їжу — вчені дали відповідь

Чи можна їсти підгорілу їжу — вчені дали відповідь

Чи можна їсти підгорілу їжу / фото: freepik.com

Ця новина претендує на звання найсумнішої, для любителів засмаженої скоринки. Річ у тому, що продукти після приготування можуть бути трохи обгорілими. Саме в цій кірці таїться небезпека.

Про це повідомляє BBC.

Вивченням підгорілої їжі займалися вчені зі Стокгольмського університету. При цьому почали вони свої дослідження ще у 2002 році. За більш ніж 20 років вони зібрали достатньо інформації, яка підтверджує факт, що така їжа небезпечна.

Будь-який шеф-кухар скаже, що в приготуванні їжі однією з головних вимог буде — дотримання температурного режиму. І справа тут не тільки в смаках. Ось, наприклад, такі продукти, як картопля або хліб при нагріванні до 120 градусів починають підрум’янюватися. Це реакція, при якій в продуктах утворюється акриламід. Саме ця речовина і є найнебезпечнішим канцерогеном.

Доцент кафедри медичних лабораторних наук Бейрутського університету Фатіма Салех розповідає, що з акриламідами пов’язано багато хвороб. Через нього може виникнути рак і деменція. Також він послаблює природний імунітет людини, що робить його вразливим до різних патогенів. Вчені вважають, що акриламід є одним з факторів розвитку раку молочних залоз у жінок.

Ще одна небезпека акриламіду в тому, що він не виводиться з організму, не розчіпляється, а поступово накопичується. Згодом, чим вище його концентрація, тим більше шкоди отримує організм. По суті це повільна отрута, що потроху вбиває людину.

Тому лікарі радять уникати засмаженої скоринки та погорілих продуктів харчування. Таку кірку краще видалити, а не їсти. Навіть якщо ви дуже любите таку їжу, пам’ятайте, вона може стати смертельно-небезпечною. Від неї більше шкоди, ніж користі. Харчова промисловість вже робить перші кроки до зниження акриламіду в їжі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.