Чи може розпочатися ядерна війна через повернення Криму до України

Чи може розпочатися ядерна війна через повернення Криму до України

Крим / фото: pixabay.com

Повернення Криму під контроль України стане для Путіна крахом його режиму. Тому президент Росії дав чітко зрозуміти, що будь-які спроби України повернути собі півострів означатимуть перехід умовної “червоної межі” з непередбачуваними наслідками.

Про це пише видання Washingto Ppost.

Російські війська вторглися до Криму у лютому 2014 року, за кілька днів після втечі президента України Віктора Януковича у відповідь на революцію на Майдані. Підтримувана Росією влада півострова швидко організувала незаконний референдум про анексію. Цей сценарій Путін сподівався повторити цього року, завоювавши Київ.

“Саме у Криму у лютому 2014 року, а не у лютому 2022 року, почалося вторгнення Росії та окупація України. А президент України Володимир Зеленський наполягає на тому, що тільки повернення Криму завершить війну, і Україна переможе своїх російських загарбників”, – пише видання. 

Повідомляється, що надія України на повернення Криму довгий час для Заходу здавалася надуманою фантазією, але нещодавні перемоги Києва на полях битв та помилки Москви раптово зробили її цілком реальною і навіть небезпечною.

“Захід, підтримуючи Україну, побоюється, що будь-яке військове вторгнення України до Криму може спровокувати Путіна на рішучі дії, аж до застосування ядерної бомби”, – зазначається у публікації.

Колишній начальник штабу британської армії Девід Річардс днями заявив, що Україна піде на ризик ядерної війни, щоб захистити Крим.

«Якщо ви тицьнете Путіна в це носом, він може наробити дуже дурних речей, — сказав Річардс в інтерв’ю Times Radio, і уточнив, що він [Путін – ред.] може використати тактичну ядерну зброю.

Проте деякі західні офіційні особи сподіваються, що угода щодо Криму може стати ключем до припинення війни. Схожої думки дотримується і Зеленський – за його словами, повернення Криму означатиме відновлення справжнього світу.

“Російський потенціал агресії буде повністю знищений, коли український прапор повернеться на своє законне місце – до міст і сіл Криму”, – заявив президент України.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.