Чи корисно смажити на оливковій олії

Чи корисно смажити на оливковій олії

Користь та шкода оливкової олії / фото: freepik.com

Оливкова олія дуже корисна і максимально підходить для організму людини. Тому на ній не заведено смажити їжу. Вважають за краще використовувати її в якості заправки до салатів. Але ж виявляється, що оливкова олія підходить і для смаження.

Про це повідомляє Quora.

Наприклад, Міністерство господарства США рекомендує оливкову олію використовувати для фритюрниці. Ви здивовані? Насправді цьому є розумне пояснення. Для фритюру підійде тільки масло першого холодного віджиму. Все тому, що температурний режим для фритюру повинен бути в межах 350-370 F. У соняшникової олії температура димлення 250-300 F, а в оливкової 350-400 F. тобто, теоретично вона більше підходить для приготування.

Спробуйте самостійно підсмажити на оливковій олії для початку рибу або спаржу. Для перших експериментів зі смаками не потрібно використовувати фритюр. А потім, коли розкуштуєте, можете готувати улюблену картоплю чи креветки у фритюрі для всієї родини.

Оливкова олія першого холодного віджиму не така шкідлива при нагріванні, як соняшникова. У ній не утворюються канцерогени під дією високої температури, а корисні вітаміни не руйнуються. На смаки вона теж фактично не впливає.

Користь оливкової олії

Масло з оливок рекомендують додати в раціон лікарі й нутриціологи. Воно легко засвоюється, багате вітамінами й мононасиченими жирними кислотами. Нею можна зволожувати шкіру і волосся, пити натщесерце для чищення організму і т.д.

Регулярне вживання цього продукту призводить до зниження шкідливого холестерину і підвищення корисного в організмі. Тому можна сміливо додавати олію до гарнірів (рис, паста), салатів. І звичайно ж, якщо смажити на ній їжу, то вона стане в рази корисніше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.