Чи дійсно морква здатна покращити зір: нарешті медики дали відповідь

Чи дійсно морква здатна покращити зір: нарешті медики дали відповідь

Чи може морква покращити зір / фото: pixabay.com

З дитинства ми чули про користь вживання моркви і про те, що вона допомагає зберегти і поліпшити зір. Та чи справді це так? Експерти доказової медицини вирішили розвінчати популярний міф про зв’язок гостроти зору і моркви.

Про це повідомляє «Бережи себе»

Під час Другої світової війни британські солдати поширювали фейк, ніби вони їдять багато моркви, щоб краще бачити вночі ворожі повітряні об’єкти німців. Легенда це чи ні, а от міф про моркву як панацею для зору, виявився неабияк живучим.

“Морква дійсно пов’язана зі здоров’ям очей. Проте поліпшити зір — точно не в її силах”, – пояснюють медики.

Винуватці морквяної популярності – каротиноїди. Зокрема – бета-каротин, який у ході певних перетворень в організмі людини стає вітаміном А. Ця сполука задіяна в багатьох процесах росту й розвитку, як антиоксидант, як компонент основного пігменту очей родопсину тощо. Простими словами, вітамін А допомагає очам пристосуватись до різкої зміни освітленості. 

“Пам’ятаєш ті довгі години планових відключень? Коли ти сидиш із ліхтариками або свічками, а потім довгоочікуване світло вмикають — і от ти вже робиш відкладені справи, ніби нічого й не було. От-от, це саме він [вітамін В]”, – стверджують експерти доказової медицини.

Отож, висновок такий: морква — це корисний і смачний продукт. Проте може допомогти для поліпшення зору тільки у випадку, що його погіршення було спричинене дефіцитом вітаміну А. Таке стається вкрай рідко. Тож якщо ви помітили, що стали гірше бачити, слід звернутись до офтальмолога. 

Медики радять поповнювати організм вітаміном А не тільки морквяною дієтою, а й, наприклад, доданням до раціону зелені, різних коренеплодів, помідорів, гарбуза, червоного перцю, бобових, яблук та іншого. Додатковим джерелом вітамінів, мікроелементів, каротиноїдів та інших необхідних для підтримки зору компонентів можуть бути дієтичні добавки для зору.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.