Чи дійсно кава захищає від раку

Чи дійсно кава захищає від раку

Кава та рак / фото: Pexels

Історії про дослідження впливу кави на організм людини можна слухати дуже довго. Деякі з них відкрито вказують на те, що напій шкідливий і небезпечний, інші навпаки. Наприклад, нещодавно проведене опитування людей показало, що кофеїн зменшує ризик розвитку раку шкіри. 

Про це повідомляє Journal of the National Cancer Institute.

Користь кави – кілька цікавих фактів

Кава може вчиняти ряд корисних ефектів на наше здоров’я. Ось деякі цікаві факти про користь кави включають:

  • Покращує настрій: кофеїн може покращити настрій та допомогти боротися зі стресом та депресією.
  • Прискорює обмін речовин: кофеїн стимулює обмін речовин, що може допомогти прискорити втрату ваги.
  • Покращує пам’ять: деякі дослідження показали, що кофеїн може покращити пам’ять і зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
  • Знижує ризик розвитку діабету: регулярне вживання кави може знизити ризик розвитку діабету 2 типу.
  • Покращує фізичну витривалість: кофеїн може покращити фізичну витривалість та підвищити продуктивність під час фізичних вправ.
  • Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань: деякі дослідження показали, що вживання кави може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Однак слід пам’ятати, що вживання кофеїну має свої побічні ефекти та може взаємодіяти з іншими ліками. Крім того, людям, які страждають безсонням, аритмією або високим тиском, слід обмежити кількість споживаної кави.

Чи справді кава захищає від раку шкіри?

Американські вчені провели експеримент. Їм вдалося опитати 450 тисяч людей. Добровольці відповідали на питання про каву і про свій спосіб життя.

Як показали результати опитування, 2 904 людини боролися з меланомою. Більш детальний аналіз відповідей привів до дивовижного висновку: кава дійсно здатний знизити ризик розвитку раку шкіри, але для цього потрібно випивати 4 чашки напою в день. І тут є нюанс, адже не всім людям можна споживати таку велику кількість кофеїну.

Американське товариство онкологів поділилося цікавими спостереженнями. Крім зниження ризику розвитку раку шкіри, кава є відмінною профілактикою й інших видів онкології, наприклад раку горла, гортані та нирок. При цьому суспільство зазначає, що ризики знижуються на 38%.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.