Чому в спеку хочеться спати: названо головні причини

Чому в спеку хочеться спати: названо головні причини

Чому в спеку хочеться спати і що з цим робити / фото: freepik.com

Фізіологи вже досить давно говорять про те, що занадто висока температура повітря стає причиною того, що люди почуваються втомленими і тому в спеку дуже хочуть спати. Що ж насправді відбувається із організмом і чому складно боротися зі сном?

Не вистачає рідини

Першою причиною того, що хочеться спати, вважається нестача рідини в організмі. Коли на вулиці надто спекотно, посилюється потовиділення. Це цілком нормальний прояв механізму терморегуляції.

Мозок починає фіксувати підвищення температури, тому активується інтенсивніше скорочення проток потових залоз. Вони починають швидко вбирати вологу з тканин, розташованих поруч, а потім виводять її з організму. Крім того, починає посилюватись кровообіг під шкірним покривом, розширюються судини. Завдяки цьому кров починає охолоджуватися і дозволяє знизити температуру всього організму. Все це призводить до втрати великої кількості рідини, що може спровокувати слабкість та відчуття втоми, а також сильну сонливість.

Витрачається багато енергії на те, щоб охолонути

Потові залози працюють надто активно, що забирає багато енергії. Саме тому організм починає використати свої запаси глюкози. У зв’язку з цим стає набагато менше сил, людина починає відчувати втому та сонливість.

Зниження кров’яного тиску

Спека стає причиною розширення кровоносних судин, що, у свою чергу, провокує падіння артеріального тиску. Це вказує на те, що в головний мозок починає надходити набагато менше крові, тому з’являється слабкість, починає крутитися голова, хочеться спати.

Тягне заснути за звичкою

Тепло у кожної людини відразу ж починає асоціюватися з затишком і безпекою. Коли люди перебувають у добре прогрітому приміщенні, їм починає схотітися спати на несвідомому рівні. Організм запам’ятовує, що під час сну температура тіла стає нижчою. Коли настає схожа ситуація, то одразу ж хилить у сон.

Що робити, якщо у спеку хочеться спати

У багатьох південних країнах практикується таке явище, як сієста – відпочинок після полудня. Люди сплять, коли на вулиці стоїть найвища температура повітря. За рахунок короткого сну можна не лише відпочити, а й зменшити навантаження на весь організм, відновити сили. Якщо такої можливості немає, то найкраще перебувати або в тіні, або в приміщенні, де є кондиціонер. Також завжди поряд має бути пляшка з водою, щоб не сталося зневоднення.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.