Чому в Кремлі мовчать про танки для України – думка ISW

Чому в Кремлі мовчать про танки для України – думка ISW

Дмитро Пєсков / фото: фото: росЗМІ

Російські воєнкори та перші особи Кремля намагаються не надавати публічно великого значення майбутнім поставкам танків від західних країн. Ймовірно, це свідчить про те, що саме ці системи озброєння становлять реальну загрозу планам Росії.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

У середу, 25 січня, прессекретарь Кремля Дмитро Пєсков, повідомив, що постачання Заходом танків “Абрамс” и “Леопард” в Україну є “повним провалом з погляду технологічних аспектів” і що існує “явна переоцінка потенціалу, який ці танки нададуть українським силам”.

Водночас, деякі російські мілблогери, намагаючись, ймовірно, заспокоїти свою внутрішню аудиторію, заявили, що ці системи не становлять серйозної загрози для російської армії, і навпаки – більш серйозну загрозу несуть попередні західні системи, такі як HIMARS, зазначається у звіті. При цьому, аналітики нагадують, що раніше Кремль і російські воєнкори оцінювали постачання Заходом оборонних ракетних комплексів Patriot як серйозну ескалацію між Росією та Заходом.

“Той факт, що Кремль та російські блогери не оцінили надання бронетехніки, яка справді може допомогти майбутнім контрнаступальним операціям ЗСУ, як ескалацію, говорить про те, що Кремль та російський інформаційний простір продовжують обирати, які системи розглядати як ескалацію, а які – ні”, – йдеться у звіті.

На думку ISW, Кремль і російські блогери,  зараз більше занепокоєні тим, щоб знизити потенційні побоювання щодо наслідків поставки танків Україні, ніж підживленням ескалації на Заході. Нова бронетехніка від західних партнерів дозволить українському командуванню планувати поповнення втрат танків, яке можна очікувати під час контрнаступальних операціях та які можуть розпочатися ще до того, як західні танки почнуть прибувати в Україну, резюмують аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.