Чому українські військові рідше використовують «Байрактари» – ЗСУ

Чому українські військові рідше використовують «Байрактари» – ЗСУ

Байрактор / фото: 24 канал

Потреба в турецьких бойових дронах зберігається, втім їх вже не використовують на передовій. Є ризик того, що російські системи ППО можуть їх збити.

Про це речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав у коментарі журналістам FREEДОМ.

За його словами, українські військові стали рідше використовувати ударні дрони турецького виробництва “Байрактар”. Це пов’язано з тим, що російські окупанти встановили на передній лінії фронту серйозні системи протиповітряної оборони, які можуть збивати, в тому числі, і БПЛА.

“ППО у противника є, і воно знищується різними засобами сил оборони, але воно є різних типів. Є таке ж як і на висотках у Москві – “Панцир С-1″, так, вони ефективні проти БПЛА різних типів”, – сказав він.

Ігнат зауважив, що ППО росіяни встановили  не лише на тимчасово окупованих територіях, а й вздовж усієї лінії фронту. При цьому, турецькі бойові дрони, за його словами, і надалі використовуються в ЗСУ, але не на передній лінії фронту. Військове  командування побоюється використовувати цей вид літальної зброї там, де окупанти можуть її легко знищити.

“Байрактар” робить свою роботу досі, робить її на відстані, і це досить ефективна і сучасна зброя, яка допомагає робити певні кроки нашим захисникам”, – підсумував Ігнат.

Речник ЗСУ нагадав, що турецькі “байрактари” свого часу відіграли важливу роль, зокрема, при звільненні острова Зміїний. Також за допомогою турецьких дронів завдавалися удари по колонах російської техніки, яка сотнями заходила на українські території.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.