Чому Росія поспішає розпочати новий наступ на Україну – думка ISW

Чому Росія поспішає розпочати новий наступ на Україну – думка ISW

Російський окупант / фото: DW

Росія намагається розгорнути повномасштабний наступ на українській території до того часу, поки сюди не надійшла важка бойова техніка. Втім, в успішність нового наступу без попереднього проведення мобілізації робочої сили, окремі росіяни не вірять.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики посилаються на оцінки українських офіційних осіб, які заявляли про повномасштабний вирішальний наступ росіян на сході України, що має відбутися в середині-кінці лютого. Зокрема, міністр оборони України Олексій Резніков 5 лютого заявив, що українські військові очікують рішучого наступу Росії приблизно 24 лютого. Ця дата може символічно прив’язати атаку до першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За словами Резнікова, до цього часу українські військові не спостерігали формування російських наступальних угруповань на харківському та чернігівському напрямках. Керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк вважає, що Росія, ймовірніше, зосередить наступальні дії на сході, а не на півдні України. Водночас голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай заявив, що російські війська продовжують перекидати резерви в Луганську область для нанесення ударів після 15 лютого.

Про намір російських військ розпочати наступ до 15 лютого, поки в Україну не прибули західні танки і бойові машини піхоти, повідомив журналістам Financial Times неназваний радник українських військових.

Втім, окремі голоси російських націоналістів продовжують скептично висловлюватись щодо спроможності Росії розпочати успішний наступ в кінці лютого. Мілблогер, пов’язаний з ПВК “Вагнер”, зазначив, що генерал армії РФ Валерій Герасимов, який зараз командує окупаційними військами, має обмежений часовий проміжок, щоб розпочати великий наступ в Україні. За словами ж терориста Ігоря Гіркіна, рішучий російський наступ не буде успішним, доки Росія не мобілізує більше робочої сили, промисловості та економіки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.