Чому Путін дедалі частіше виходить з бункера на публіку, – думка ISW

Чому Путін дедалі частіше виходить з бункера на публіку, – думка ISW

Путін / фото: focus.ua

Протягом грудня президент РФ почав частіше з’являтися на публіці і робити популістські заяви щодо вторгнення російських військ в Україну. Така активність може свідчити про намагання Кремля представити Путіна як лідера військового часу та незмінного правителя Росії.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Якщо протягом перших десяти місяців війни не було помітно публічної активності Путіна за межами Кремля, то протягом грудня кремлівський диктатор все частіше почав з’являтися на публіці, здійснювати візити по російським містам та робити гучні заяви про вторгнення Росії в Україну. На думку ISW, це може свідчити про те, що Путін все більше переймається своєю популярністю та прагне підвищити імідж в РФ.

Зокрема, аналітики повідомили про нещодавній візит Путіна на підприємство з виробництва озброєння в Тулі і оголошену поїздку на машинобудівний завод “Уралвагонзавод” у Нижньому Тагілі, яка в останню мить була скасована. 

Такі виступи, на думку американських аналітиків, є частиною зусиль Кремля представити Путіна як лідера військового часу та відновити домінуючий наратив у внутрішньому інформаційному просторі, оскільки Росія вступає в другий рік війни. Путін постійно покладався на особисті виступи протягом усього свого правління, що допомогло йому створити образ всевидючого і незмінного правителя.

“Можливо, Путін намагається створити сприятливі умови в інформаційному просторі напередодні наступних президентських виборів у Росії на початку 2024 року”, — припускає ISW.

Разом з тим, на пресконференції у четвер, 22 грудня, президент країни-агресора Володимир Путін запевнив, що Росія нібито прагне якомога швидше закінчити війну в Україні, але хоче уникнути великих втрат. Варто зазначити, що саме цього дня Путін вперше відкрито назвав свою війну проти України війною, а не “спецоперацією”, як він це робив раніше.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.