Чому окупанти воюють за трасу Р66 на Луганщині – розвідка Британії

Чому окупанти воюють за трасу Р66 на Луганщині – розвідка Британії

Окупанти / фото: censor.net

Протягом останніх п’яти днів російські та українські війська ведуть запеклі бої за контроль над трасою Р66 у Луганській області. Цей автошлях є ключовим маршрутом постачання для окупаційного фронту з Бєлгородської області РФ.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

На думку британської розвідки, якби ЗСУ вдалося взяти під повний контроль автошлях Р66, це б значно послабило оборону Кремінної російськими силами.

Зокрема, повідомляється, що протягом останніх п’яти днів російські та українські війська вели бої за контроль над трасою Р66 на північ від утримуваного Росією міста Кремінна на Луганщині. Ця траса, за оцінками експертів, є ключовим маршрутом постачання для північної ділянки російського фронту на Донбасі з Бєлгородської області Росії.

“Її використання було перервано українською артилерією з жовтня, але якби Україна змогла убезпечити цей маршрут, це, вірогідно, ще більше підірвало б оборону Кремінної російськими військами,– йдеться в огляді.

Експерти зазначають, що Кремінна стала доволі вразливою після того як ЗСУ просунулися вперед на захід через місто Лиман у жовтні.

Раніше про важливість звільнення Кремінної  розповідав в ефірі національного телемарафону очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

На його думку, після встановлення контролю над Кремінною для українських військових можуть відкритися відразу два напрямки, адже місто є важливим стратегічним населеним пунктом.  

“Перебільшити важливість не можна, тому що два напрямки відкриваються з Кремінної. Один – це на Старобільськ, і це буде деокупований логістичний центр Луганщини. І потім вже дуже важко ворогу буде переміщувати якісь резерви чи техніку, чи особовий склад, тому що зі Старобільська вогневим контролем можна тримати всі дороги. Другий напрямок – до інших великих міст Луганської області – Сєвєродонецька та Лисичанська”, – пояснив він.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.