Чому люди перестають реагувати на сирени – психолог дала пояснення

Чому люди перестають реагувати на сирени – психолог дала пояснення

Чому люди перестають реагувати на сирени / фото: Чемпіонат

Відразу після того, як почалася повномасштабна війна Росії з Україною, кожен сигнал повітряної тривоги ставав причиною страху і паніки. Люди негайно вирушали в укриття. На сьогодні більшість українців не звертає жодної уваги на сигнали тривоги і повністю ігнорують можливу загрозу. Які причини такої поведінки докладніше розповіла психолог Олена Щербань.

Про це повідомляє 24 канал

Жити весь час у постійній напрузі просто неможливо. Це призводить до швидкого виснаження організму як у фізичному плані, так і у психологічному. Перше, з чим зіткнулися українці, це сильна втома від того, що відбувається, а потім усі звикли до того, що доводиться жити в таких небезпечних умовах. Небезпека перестала викликати таку гостру реакцію, як на початку війни. Черговий сигнал повітряної тривоги тепер єдине, що викликає – це потік матюків на адресу Путіна.

Мозок людей також намагається знайти точку рівноваги та заспокоїтися. Якщо ракети не летять, а вибухи відбуваються далеко в інших містах, можна зайвий раз не хвилюватися. Вже на третьому місяці повномасштабної війни багато українців зіткнулися з повною апатією. Їм набридло бігати по кілька разів на добу в укриття, на це немає жодних сил.

«Багато українців беруть приклад зі своїх родичів, співробітників, сусідів. Якщо ті не звертають уваги на сигнали повітряної тривоги, далі виконують свою роботу, то в такому випадку велика ймовірність того, що людина буде робити так само. Подібну поведінку не можна назвати найкращим рішенням під час війни, адже небезпека не лише для здоров’я, а й життя продовжує бути присутньою», – каже психолог.

Українці, в якому регіоні вони б не жили, повинні чітко розуміти, що загроза нікуди не зникає. При цьому не відіграє жодної ролі те, наскільки далеко відбуваються бойові дії, адже Росія обстрілює міста по всій країні. Важливо відразу після сигналу повітряної тривоги вирушати в безпечне місце. Треба подбати про те, щоб місце очікування було максимально комфортним або, можливо, асоціювалося з чимось справді приємним. Немає жодної необхідності сидіти без діла в укритті, адже можна зайнятися чимось, що допоможе відволіктися від поганих думок. Можна поспілкуватися з рідними, читати книгу, грати в якісь ігри, зайнятися спортом. При цьому своєю поведінкою варто надавати приклад оточуючим.

Щоб справитися з апатією, варто займатися улюбленою справою, спілкуватися з іншими людьми, а також планувати своє майбутнє. Психолог зазначає, що останнє є досить ефективною методикою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.