Чому День Народження Ісуса Христа відзначають 25 грудня

Різдво / фото: pixabay.com
Ніхто не знає точної дати народження Ісуса Христа. Невідомі число і місяць, в біблійних писаннях немає згадок, але більшість християн відзначають його 25 грудня. Є дві теорії, чому обрали саме цей день.
Про це повідомляє Live Science.
Перша теорія, а точніше гіпотеза тісно переплетена з “історією релігії”. Передбачається, що День народження Сина Божого витіснив кілька язичницьких святкувань. Згідно з іншою теорією християни використовували особливу форму рахунку, щоб обчислити цей день.
Деякі експерти вважають, що обидва припущення частково вірні і якесь зерно правди в них є. Про це говорить і Карл Нотхафт, співробітник коледжу при Оксфордському університеті. У його наукових роботах тісно пов’язані астрономія і хронологія.
Згідно з його дослідженнями, 25 грудня був значущим днем для Римської імперії. Ця дата була присвячена Солу Інвіктусу, богу Сонця. Цілком можливо, що для поширення християнства було прийнято рішення витіснити найважливіші свята тих релігій, що були на той момент. Але цю теорію легко спростувати, якщо з’являться докази того, що День народження Ісуса почали відзначати раніше, ніж день бога Сонця.
Відповідно до теорії обчислення, так, тієї самої, де була застосована особлива формула розрахунку, він народився 25 грудня. Якщо прорахувати вагітність і пологи з моменту, який вважається днем зачаття отримуємо приблизно цей день.
Ранні послідовники християнства вважали день розп’яття месії його днем зачаття. Деякі християни вважали, що Сина Божого розіп’яли 25 березня. Це ключова дата в розрахунку.
Між іншим, на статуї, що датується 3 століттям є запис з розрахунками: коли святкувати Великдень і дані про розп’яття. Там зазначено, що Ісуса стратили 25 березня 29 року у віці 33 років. З цього вичитали вік, 9 місяців вагітності й отримували 25.12. Обидві версії недосконалі, але цілком можуть бути взаємопов’язані.
Вчені назвали спільну рису характеру всіх довгожителів