Чим можна замінити кам’яну сіль – поради харчового технолога

Чим можна замінити кам’яну сіль – поради харчового технолога

Чим можна замінити кам’яну сіл / фото: freepik.com

Сіль може принести користь організму виключно у невеликій кількості. У той же час кухонна сіль може бути легко замінена соєвим соусом, численними приправами, спеціями та навіть морською сіллю. Харчовий технолог Олена Сидоренко дала кілька порад щодо того, що краще використати для приготування їжі.

Про це повідомляє Сьогодні.

Фахівці говорять про те, що за добу можна вживати максимум 5 грамів солі. У той же час варто пам’ятати про те, що вона є у всіх готових до вживання продуктах. Одночасно для будь-якої господині сіль буде важливим компонентом приготування їжі.

Чим її можна замінити, щоб ще більше покращити смак їжі і при цьому не нашкодити своєму здоров’ю.

1. Соєвий соус вважається найкращим замінником солі. Він має високий показник концентрації та насичений смак, тому його знадобиться мінімальна кількість. Ідеально підійде не тільки для м’ясних чи рибних продуктів, але й для салатів.

2. Бульйонні кубики. Фахівець говорить про те, що даний продукт має не дуже корисний склад, але якщо його вживати зовсім небагато, то це не принесе жодної шкоди.

3. Приправи із сіллю. Подібні суміші складаються з різноманітних трав, прянощів і стануть відмінним замінником солі. Як правило, вони не мають жодних ароматизаторів або замінників штучного походження. Прянощі зроблять страву смачнішою і ароматною.

4. Морська сіль є точно такою ж натуральною, але при цьому вона виварена. Багато фахівців вважають, що вона набагато корисніша, адже у її складі присутні додаткові мікроелементи. Звертати увагу потрібно на те, що купувати можна виключно харчову морську сіль. Продукція представлена в косметичних магазинах або в аптеці може застосовуватися виключно зовнішньо. Тому необхідно вивчати склад морської солі, щоб у ньому були відсутні будь-які масла або ароматизатори.

5. Сванська сіль – це продукт з додаванням різноманітних прянощів. Її найчастіше використовують для приготування м’ясних страв.

Загалом вживання солі варто звести до мінімуму. Для цього потрібно ретельно перевіряти склад продукції при покупці в магазині. Харчовий технолог додала, що можна використовувати під час приготування їжі лимонний сік, який зробить готові страви більш пікантними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.