Чи справді червоне вино знижує артеріальний тиск

Чи справді червоне вино знижує артеріальний тиск

Червоне вино / фото: freepik.com

Вплив червоного вина на людське здоров’я, особливо на стан судин, кровообіг і роботу серця, дуже перебільшено. У більшості випадків подібне виникає тоді, коли люди намагаються виправдати свою поведінку і те, що вони отримують від напою задоволення.

Про це повідомляє BelMarraHealth.com.

Докази того, що червоне вино справді корисне для здоров’я, недостатньо чіткі. У складі напою є антиоксидант ресвератрол, який також можна знайти в багатьох інших продуктах. Він міститься у великій кількості у яблуках, ягодах, чаї. Речовина може позитивно впливати на артерії. Водночас у червоному вині є алкоголь, який вкрай негативно впливає на роботу серця.

Потенційно позитивним ефектом від вживання червоного вина, який може вплинути на артеріальний тиск, вважається зниження рівня стресу. За допомогою алкоголю справді можна покращити настрій, розслабитися, а це багато хто вважає дуже привабливим моментом.

У той же час, фахівці продовжують сперечатися щодо того, як червоне вино може вплинути на здоров’я серця. Більшість проведених досліджень, які стосувалися впливу на організм червоного вина, дозволили встановити зв’язок між помірним вживанням вина і зниженням ризику смерті внаслідок розвитку хвороб серця. Водночас інші дослідження продемонстрували, що схожий ефект мають міцні напої та пиво, які не містять ресвератролу.

Червоне вино не можна назвати здоровим продуктом. Для того, щоб відчути вплив ресвератролу, потрібно випити дуже багато. Червоне вино варто сприймати як засіб, який дозволяє покращити настрій та розслабитися, але не більше. Вживання помірної кількості напою допомагає створити затишну обстановку і підштовхує людей на спілкування. Можна випити 1-2 келихи гарного червоного вина, адже більша кількість може нашкодити серцю.

Для того, щоб привести до ладу кровообіг, знизити ризик розвитку проблем із серцем, найкраще вести здоровий спосіб життя. Наприклад, можна дотримуватися середземноморської дієти та щодня займатися спортом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.