Чи може стрес спричинити біль у спині: відповідь Комаровського

Чи може стрес спричинити біль у спині: відповідь Комаровського

Біль у спині через стрес / фото: інститут вертебрології та реабілітації

Останнім часом від багатьох українців надійшли скарги на те, що у них виникли болі в спині. Євген Комаровський розповів про те, як можна впоратися із проблемою та зберегти своє здоров’я.

Про це повідомляє Індиго TV.

«Якщо немає болю в спині, то незабаром вони можуть з’явитися. Причиною цього може стати те, що людина регулярно відчуває стрес і не займається ніякою фізичною активністю», – говорить Комаровський.

Фахівець розповів про те, що людський організм влаштований таким чином, що під час вироблення адреналіну, на нього починають реагувати всі тканини і органи. Якщо говорити більш простою мовою, то м’язи готові негайно почати рух, але людина залишається на місці. В результаті організм на таке починає реагувати тим, що відбувається спазм м’язів.

Люди сьогодні щодня стикаються зі стресом через те, що в країні триває війна. При цьому немає можливості вивільнити весь адреналін, адже більшу частину часу українці перебувають або у бомбосховищі, або ж у будинку. Більшість просто не може зробити вранці пробіжку або відвідати фітнес-зал. Через війну людина починає отримувати стрес, дратується, але не рухається. Постійний стрес разом з відсутністю фізичної активності в результаті призведе до того, що в спині з’являться біль різного ступеня інтенсивності.

У той же час, фахівець звернув увагу на те, що коли вправи виконуються через силу, це не приведе ні до чого доброго. Крім того, повністю протипоказані в даній ситуації будь-які хірургічні втручання або дотримання постільного режиму.

Комаровський говорить про те, що біль у спині може бути як гострим, так і хронічним. У першому випадку відчуття болю зникнуть самостійно, але все одно краще скористатися нестероїдними протизапальними засобами. Можна прийняти Ібупрофен або скористатися спеціальними засобами для розслаблення м’язів. Вони називаються міорелаксанти. У деяких випадках не будуть зайвими і препарати місцевої дії, що знеболюють.

Якщо ж болі в спині регулярні, варто зайнятися розслаблюючою гімнастикою. Коли з’явиться можливість, потрібно буде приділити спорту максимальну кількість часу, щоб зробити м’язи спини та преса міцнішими. Варто звернути увагу на свій матрац. Він має бути досить жорстким і твердим, адже людина проводить у ліжку багато часу. Комаровський зазначає, що найкращою позою для сну є поза ембріона. За рахунок цього м’язи можуть максимально розслабитись, а навантаження на хребет буде зведено до мінімуму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.