Чи може серце не витримати страху та розірватися

Чи може серце не витримати страху та розірватися

Страх / фото: freepik

Іноді страх призводить до того, що стає важко дихати, серце починає дуже швидко битися і навіть тисне у грудях. Багато хто може подумати, що ще трохи і воно не витримає, розірветься чи вистрибне з грудей.

Про це повідомляє Britannca.

Короткочасний переляк не може спровокувати розриву серцевого м’яза. Статися це може внаслідок отриманої травми або, наприклад, через гострий серцевий напад. У такому разі людина відчує гострий біль у грудях, розтягнення безпосередньо яремної вени, втратить свідомість. Найчастіше з подібним стикаються жінки, люди похилого віку, які страждають на високий артеріальний тиск.

Таке явище зустрічається вкрай рідко, але в 2020 році фахівці описали цілих п’ять подібних ситуацій із летальним кінцем. Чотири людини померли через аритмію, а п’ятий летальний кінець виник у результаті розриву серцевого м’яза.

Тривалий стрес, причиною якого можуть бути переживання, або страх, вкрай негативно позначається на всьому організмі. Якщо людина часто лякається і потім довго заспокоюється, то в результаті стрес може перетворитися на хронічний і спровокувати численні проблеми зі здоров’ям.

Коли адреналін впливає на організм надто довго, то підвищується артеріальний тиск, частішає серцебиття. Люди у стресових ситуаціях постійно турбуються, втрачають вагу, сильно пітніють. У поодиноких випадках вироблення адреналіну може бути настільки потужним, що серце просто не витримає і людина помирає. Фахівці одночасно з цим зазначають, що якщо викид адреналіну відбувається лише зрідка, це дуже корисно для організму, адже розумові функції помітно покращуються. У свою чергу тривалий страх повільно вбиватиме людину.

Для того, щоб упоратися зі стресом, потрібно глибоко дихати. Завдяки цьому нервова система швидко заспокоюється. Спочатку робиться максимально глибокий вдих, потім повільний видих. Якщо є можливість, то варто вмитися теплою водою, щоб освіжитися і трохи відволіктися від хвилюючого процесу. Знайдіть спосіб, забути на час про тривогу. Наприклад, огляньте кімнату і почніть рахувати предмети якогось одного певного кольору.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.