Чи корисний насправді холодний душ – результати експерименту

Чи корисний насправді холодний душ – результати експерименту

Чи насправді корисний холодний душ / фото: gsminfo.com.ua

Чи дійсно холодний душ настільки корисний для здоров’я, як про це говорять. Даним питанням тривалий час цікавився журналіст із Америки Мет Фатч. Протягом двох місяців він щодня приймав холодний душ, а також відвідував консультації фахівців щодо того, наскільки правильною є подібна практика.

Про це повідомляє Washington Post.

Фахівці зазначають, що холодний душ може допомогти збільшити кількість енергії, і її буде достатньо на цілий день. Крім того, помітно покращується метаболізм та підвищується настрій. Фатч вирішив перевірити, наскільки це є правдою. Попередньо журналіст порадився із фахівцями.

Одним із експертів став Девід Синклер, біолог із Гарварду, який займається дослідженням довголіття. Він вважає, що прохолодна вода може не лише покращити імунну систему, а й загалом здоров’я людини. Синклер висунув гіпотезу щодо того, що давні люди постійно жили на свіжому повітрі. При цьому фіксувалися відносно низькі температурні режими. Вони змогли пережити навіть льодовиковий період і під час холодного клімату успішно мігрували.

Людський організм влаштований таким чином, що здатний добре адаптуватися до найбільш екстремальних температур. У сучасному світі люди живуть у комфортних умовах, тому організм стає вразливішим перед більшістю хвороб і не завжди нормально реагує на шокові температурні коливання.

Також в основі запропонованої гіпотези лежить гормезис. Він має на увазі те, що для людського здоров’я буде корисною певна кількість болю. До прикладів гормезису крім занурення в холодну воду можна віднести дієтичне голодування, а також виснажливі фізичні навантаження.

Починати приймати душ варто з помірно теплою водою. Після того як організм адаптується, температура води поступово знижується. Мет приймав холодний душ кілька разів на тиждень. Незабаром його тіло звикло до холодної води і він зміг витримувати кілька хвилин. Потім він почав збільшувати час, щоб закріпити отриманий результат. Наприкінці свого експерименту Метт підтвердив те, що холодний душ справді приносить користь організму. Журналіст відзначив підвищення рівня працездатності. Щодня він відчував приплив енергії. Позитивні зміни також помітили рідні Мета.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.