Чи буде в Україні дефіцит продуктів через війну — прогноз

Чи буде в Україні дефіцит продуктів через війну — прогноз

Чи буде в Україні дефіцит продуктів через війну  / фото: pixabay

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну спричинило проблеми у багатьох сферах. Через це відразу ж була порушена логістика, багато складів було розгромлено, виробництва продуктів харчування також потрапили під удар. Деякі підприємства перестали функціонувати через те, що міста, де вони знаходяться, були окуповані російськими військами.

Про це повідомляє Styler.

На сьогоднішній день в магазинах присутні переважно ті продукти, які виготовили ще до початку війни, а також надіслані як гуманітарна допомога країнами ЄС. Чи зіткнеться Україна з продовольчою кризою найближчими тижнями?

Торгові мережі у зв’язку з війною почали активно шукати способи заміни основних груп товарів. Тепер у продажу можна знайти продукцію від дрібних виробників, які раніше не мали особливо великого попиту. Додатково виникла потреба у заміні логістики. Раніше багато товарів привозили з Києва, а зараз більше везуть із тих територій, де немає бойових дій. На допомогу прийшли імпортні постачальники. В Україну активно завозять консерви та інші продукти харчування, які користуються популярністю серед українців.

Для того, щоб зробити процес доставки швидшим, перестали друкувати та на кожну одиницю товару наклеювати спеціальні наклейки. Документи тепер розміщуються поруч із товаром і всі покупці за бажання можуть з ними ознайомитися.

Раніше у магазинах рідко можна було зустріти продукцію від локальних виробників, які витіснялися великими компаніями. Сьогодні ж саме вони допомагають вирішити проблему із продовольством у регіонах.

Найкритичнішою ситуація була в березні. Тоді виробники разом із постачальниками не розуміли, як далі розвиватиметься ситуація на фронті, тому не могли скласти жодного прогнозу щодо своєї роботи. Сьогодні ситуація відносно стабільна, тому відсутності продуктів у магазинах можна не боятися.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.