Через танення льодовиків прокидаються стародавні бактерії

Через танення льодовиків прокидаються стародавні бактерії

Танення льодовиків / фото: pixabay.com

Коли вчені взяли проби талої води з 8 льодовиків, результати шокували їх. У рідині виявлено величезну кількість бактерій. Пробу води брали з льодовиків Європи, Північної Америки і Гренландії, у всіх зразках виявлені стародавні бактерії.

Про це повідомляє The Guardian.

Через глобальне потепління почали танути льодовики, які тисячоліттями стояли недоторканими. З талої води звільняються мікроби. У вчених немає часу вивчати, наскільки вони небезпечні для людства. Дослідження, яке провели вчені з Університету Аберістуіта ( розташований в Уельсі) просто шокує. 

Були зроблені проби талої води з різних льодовиків. Автор наукової роботи Арвін Едвардс розповів, що вся небезпека полягає в тому, що ця вода змивається в океани. У ній десятки тисяч доісторичних мікроорганізмів. Вони можуть адаптуватися до життя і стати новою потенційною загрозою для всього людства.

Природа мікроорганізмів не ясна: чи можуть вони стати джерелом нових хвороб або причиною вимирання видів — невідомо. Ця неясність ставить вчених у глухий кут. Також варто враховувати той факт, що при таненні льодовиків бактерії і водорості звільняють величезну кількість вуглецю, приблизно 650 тисяч тонн на рік. Це тільки прискорює процес танення.

Але існує теорія, що мікроби, що змиваються в океан, можуть удобрити екосистеми. Це стане джерелом корисних молекул. Також може з’явиться якийсь новий вид антибіотиків. Це всього лише здогади, час покаже чи так це насправді.

Навіть якщо людству вдасться скоротити викиди, процеси назад не повернути. Але це допоможе скоротити кількість мікробів хоча б на 1/3. Едвардс каже, що вчені не мають необхідної кількості точних даних, щоб давати якісь прогнози. Однак ризик появи патогена Судного дня дуже високий.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.