Черешня замість аспірину: унікальні властивості улюбленої ягоди

Черешня замість аспірину: унікальні властивості улюбленої ягоди

Чим корисна черешня / фото: freepik.com

Оздоровчі властивості черешні, або ж “пташиної вишні”, були відомі ще в давні часи. Уже тоді її успішно застосовували для лікування і зміцнення людського організму. В Україні черешня користується неабияким попитом і тому зростає майже в кожному садку.

Окрім того, що черешня є напрочуд смачною та соковитою ягодою, вона має ще й низку  корисних властивостей для організму, повідомляють Новини Планети.

20 ягід черешні = 1 таблетка аспірину 

Черешня допомагає впоратися з м’язовими судомами та болем за рахунок у наявності калію у плодах. Також черешня чинить знеболювальну дію при ревматизмі, артриті та подагрі завдяки вмісту саліцилової кислоти.

Цікаво, що лише у 20 ягодах черешні міститься 12-25 мг антоціанів, протизапальні властивості яких ефективніше аспірину. Тому 20 ягід черешні цілковито можна вважати природним еквівалентом 1 таблетки аспірину.

Черешня на варті захисту від раку

Виявлено, що плоди черешні містять понад 100 антиоксидантів, але на особливу увагу заслуговують вже знайомий нам антоціан, а також кверцетин. Саме вони роблять черешню помічницею у профілактиці ракових захворювань. 

Згідно дослідження, проведеного американськими фахівцями, люди, які з’їдають на рік 3 кг черешні і більше, набагато рідше страждають на онкологію і серцево-судинні захворювання в порівнянні з тими, хто вживав всього 1 кг і менше.

“Пташина вишня” ефективна при гіпертонії 

Завдяки високому вмісту Р-активних сполук черешня нормалізує тиск, допомагає при гіпертонічних хворобах. Ягода має легку сечогінну дію. Гіпертонікам потрібно з’їдати 1 – 2 жмені черешні темно-червоного кольору. Буде краще, якщо черешню замінити концентрованим соком цієї ягоди. Завдяки високому вмісту заліза, вона допоможе уникнути недокрів’я.

Черешня – ягода краси

Ці солодкі червоні ягоди позитивно впливають на стан волосся, нігтів і кісток. Деякі медики рекомендують робити маски на основі черешні. Вони допоможуть повернути шкірі еластичність та свіжий, здоровий вигляд. Якщо є запалення, висипання та інші проблеми, то регулярне вживання черешні також допоможе позбутися від цих проблем або максимально знизити наслідки.

Наближається сезон черешні, тому скористайтесь цими порадами та зміцнюйте свій організм!

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.