Чай знижує ризик виникнення діабету на 17% — дослідження

Чай знижує ризик виникнення діабету на 17% — дослідження

Чай знижує ризик розвитку діабету / фото: freepik.com

Користь чаю для здоров’я довели сотні вчених. Цей напій — джерело молодості та міцного імунітету. Нещодавно вчені зробили чергове відкриття. Виявилося, що чай — це відмінна профілактика цукрового діабету.

Про це повідомляє New Atlas.

Нове дослідження було присвячено взаємозв’язку між чаєм і цукровим діабетом другого типу, при регулярному його вживанні. Виходить, що від кількості чашок напою, які людина випиває в перебігу дня, залежить ризик виникнення небезпечної хвороби.

Сяїн Лі є автором дослідження. Разом з групою колег він вивчив дані 5 тисяч осіб. Спостереження за випробовуваними тривало понад 10 років. Людей поділили на дві групи:

–  одні пили чай регулярно;

– другі не вживали напій щодня, але іноді могли дозволити собі випити чашечку чаю.

Наприкінці дослідження виявилося, що серед чаєманів набагато менше людей, які захворіли на цукровий діабет. При цьому місце проживання, спосіб життя і вік випробовуваних не мали значення. Наприклад, у Великобританії, де процвітає «культ чаю» з 67 млн людей від діабету другого типу страждає тільки 4 млн громадян.

Скільки чашок чаю потрібно випивати в день, щоб не хворіти

Сяїн Лі прийшов до наступних висновків. Всього три чашки чаю в день знижують ризик захворіти на діабет на 4%. Якщо випивати 4 і більше чашки на добу, цей ризик знижується на 17%.

Секрет користі полягає в “поліфенолах”. Ця речовина може знижувати рівень глюкози в крові.

Вчені не збираються зупинятися на досягнутому. Вони хочуть зрозуміти, як правильно пити чай, щоб не хворіти: холодний або теплий, цукром або медом, або краще відмовитися від підсолоджувачів взагалі.

Також дослідники намагаються з’ясувати, який чай найефективніший в зниженні глюкози: чорний, зелений, червоний, білий або інші види.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.