Британські медики попередили про спалах «верблюжого грипу»

Британські медики попередили про спалах «верблюжого грипу»

Спалах верблюжого грипу / фото: freepik.com

Цей чемпіонат світу з футболу люди запам’ятають на довго. І справа не тільки в неймовірних результатах матчів, а й у верблюжому грипі. Британські медики вже попереджають, туристи, які їздили в Катар, можуть повернутися назад вже інфіковані небезпечним захворюванням.

Про це повідомляє The Sun.

Лихоманка та проблеми з диханням — симптоми вірусу MERS. Але ж верблюжий грип може бути небезпечніший за коронавірус. Річ у тому, що цей вірус на багато смертоносніший за Covid.

За останні кілька років від нього померли близько 1000 осіб. Це захворювання також називають “Близькосхідний респіраторний синдром MERS-CoV”. Хвороба може протікати без симптомів, часто викликає ускладнення — пневмонію. Запалення легенів протікає складно, часто спочатку лікар не може поставити правильний діагноз. А потім, коли це вдається зробити, стає занадто пізно. Запалення настільки пошкоджує легені, що лікування не допомагає і хворий помирає.

Медики кажуть, що симптоматика у коронавірусу і верблюжого грипу дуже схожа. Ось тільки у цієї хвороби на багато вища летальність.

Збудник інфекції в поодиноких випадках виявляли за межами Аравійського півострова, але зараз все може змінитися. Футбольних уболівальників попереджають про небезпеку, але ті не хочуть нічого чути. Вони їдуть в Катар, щоб вболівати за улюблені команди, а не хворіти небезпечним вірусним захворюванням.

ВООЗ повідомляє, що найчастіше випадки інфікування зареєстровані в Омані, Ірані, Ємені, ОАЕ і Катарі. У країнах Європи теж реєстрували випадки, але вони були поодинокі. Тепер все може змінитися, адже величезний наплив туристів в Катар в будь-який момент може обернутися небезпечнною пандемією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.