Бій за Донбас може виявитися останнім серйозним наступом РФ

Бій за Донбас може виявитися останнім серйозним наступом РФ

Російські війська / фото: UKR.NET

Кремль ставив перед російською армією різні цілі у війні проти України. Після того, як за три дні і навіть за кілька тижнів не вдалося захопити Київ, окупанти стали задовольнятися незначними досягненнями. Після цього їх цілі стали менш амбітними.

Про це повідомляє The New York Times. 

Через місяць активних боїв на Донбасі Росія здобула лише незначний прогрес на східному фронті. Головною метою окупантів все ще залишається Сєвєродонецьк, який перебуває під контролем України. Він одночасно з кількох сторін зазнає постійних обстрілів артилерією РФ.

Російські війська не мають достатньої кількості сил для ведення бойових дій одночасно у кількох різних районах. Зона найбільш важких боїв складає 120 кілометрів і розташовується в містах Слов’янськ, Сєвєродонецьк та Краматорськ. РФ намагається взяти під контроль Слов’янськ, адже тоді вдасться оточити кількадесят тисяч військових України. Військове керівництво РФ планує зайти до міста одночасно з п’яти напрямків. Незважаючи на такі плани, ЗСУ продовжує мужньо тримати оборону та відбиває численні атаки.

Дуже багато військових перебувають у Ізюмі. Звідти на Слов’янськ постійно відправляють головною дорогою підкріплення. Артилерія обстрілює ті села, що знаходяться поблизу, використовуючи для цього вертольоти та танки. Також РФ встановила контроль над Попасною. Після жахливого обстрілу місто було повністю знищене, тому бійці ЗСУ були змушені покинути позиції. На сьогоднішній день окупанти продовжують рухатися від Попасної у бік Сєвєродонецька у спробах оточити місто.

Можливо, російська армія хоче влаштувати таку саму облогу, як і в Маріуполі, але солдати України продовжуватимуть захищатися, скільки вийде. За цей час вони намагатимуться завдати якомога більше втрат армії РФ. Ситуація покращиться тоді, коли ЗСУ отримає достатню кількість зброї від західних партнерів. На сьогодні процес уже розпочався, але озброєння замало для того, щоб розпочати контрнаступ.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.