Білий хрест на техніці ЗСУ: що означає цей символ

Білий хрест на техніці ЗСУ: що означає цей символ

Білий хрест на техніці ЗСУ / фото: Chas.News

Останнім часом все частіше на техніці українських військових можна побачити білий хрест. У вересні 2022 року в соціальних мережах почали публікувати численні фото з цим символом. Іноді можна почути, що контрнаступ української армії почали називати «хрестовим походом».

Як з’ясувалося, рівнокінцевий хрест досить старий символ. Його використовували багато століть тому під час битв. Здобув він ще тоді назву «знак перемоги».

Вперше цей символ почали використовувати у 300 роках. Тоді правив імператор Костянтин. У легенді розповідається про те, що коли Костянтин був ще язичником, йому з’явився безпосередньо перед битвою божественний образ і сказав, що на щит потрібно нанести малюнок хреста. Імператор послухався поради і зміг перемогти свого ворога.

Після цієї події в Римській імперії стало дозволено християнство, а рівнокінцевий хрест стали сприймати як символ того, що християнська віра перемогла язичництво.

В історії України рівнокінцевий хрест використовували дуже часто. Його можна було побачити на бойових прапорах козаків та безпосередньо на прапорі гетьмана Богдана Хмельницького. Дуже часто його зображували на печатках або гербах. Згодом хрест почала застосовувати армія УНР, яка воювала з більшовиками. Учасники походу завжди отримували рівнокінцевий хрест.

На сьогоднішній день цей давній символ можна побачити на прапорах, медалях, емблемах та гербах. Емблема ЗСУ сьогодні прикрашена хрестом червоного кольору, а символ білого кольору можна побачити на гербі Вінницької області.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.