Білий чи чорний: який хліб корисніший

Білий чи чорний: який хліб корисніший

Який хліб корисніший / фото: freepik.com

Якщо ви досі вірите, що чорний хліб корисніший за білий, ця новина для вас. Виявляється, що немає ніякої різниці між цими продуктами, якщо борошно грубого помелу. Найкорисніший хліб — цілозерновий, а житній він або пшеничний це абсолютно не важливо.

Про це повідомляє NHS.

Білий хліб випікають з пшеничного борошна, а чорний — з житнього або з його додаванням до пшеничного. Цілозерновий продукт готують з цілого зерна, в ньому присутні всі частини ядра культури: висівки, ендосперм, зародок. У ньому багатий склад цінними для людського організму речовинами.

У хлібі з борошна грубого помелу високий вміст клітковини, є вітаміни. Навіть після випічки вони зберігаються. А ось від звичайного продукту, який люди купують звично до столу, фактично немає ніякої користі.

Звичайний хліб готують з рафінованої муки з очищених зерен. Річ у тому, що в процесі обробки і жито, і пшениця втрачають більшу частину поживних речовин. Клітковини в такому продукті теж набагато менше.

Вчені проводили дослідження, щоб з’ясувати: чи є різниця між цими двома продуктами. Для цього зібрали добровольців і розділили на дві групи. Перша снідала вареними ядрами жита. Друга відповідно їла зерна звичайної пшениці. Виявилося, що жито ситніше, те ж саме і з борошном грубого помелу — люди наїдалися ним краще. Також вчені з’ясували, що пшениця дає більш високий рівень інсулінової реакції. Це означає, що клітини в організмі зберігають більше жиру. У житі волокна більш розчинні, а значить легкі.

Дієтологи та нутриціологи попереджають, краще вибирати цілозерновий хліб, і не налягати на борошняні вироби. Читайте склад на етикетці: з цільного зерна чи ні, дріжджовий або бездріжджовий, подовий і тд.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.