Біля берегів Аргентини знайшли зниклий 150 років тому корабель

Біля берегів Аргентини знайшли зниклий 150 років тому корабель

Останки корабля / фото: Gizmodo

Вчені провели нове дослідження, в ході якого їм вдалося ідентифікувати останки корабля, затонулого півтора століття тому в безпосередній близькості від міста Пуерто-Мадрін, що в Аргентині. Судно Dolphin було китобійним і його побудували в США у середині 18 століття.

Про це повідомляє MercoPress.

Перші висновки вчені зробили після того, як проаналізували тип деревини, використовуваної для будівництва корабля.

“Dolphin затонув більше, ніж 150 років тому. У довжину він досягав 33 метри, а його вага становила 325 тонн. Для будівництва судна використовували дерево, яке датується 1850 роком. На воду корабель спустили в листопаді того ж року», — кажуть вчені.

Додатково були ретельно досліджені шпангоути та частини корпусу судна. Варто звернути увагу на те, що спочатку не було можливості визначити тип корабля, а також походження і вік використовуваної деревини. Ті результати, що вдалося отримати, експерти зіставили з Атласом посух Північної Америки. У ньому знаходиться практично 30 тисяч видів дерев, зразки яких збиралися за період понад 2 тисячі років.

Аналіз показав, що для шпангоутів китобійного судна був використаний білий дуб, а для корпусу і дерев’яних цвяхів взяли жовту сосну і ріжкове дерево. Ці породи росли в східній частині США. Дослідження продемонструвало, що частина дерев відноситься до 1679 року. Дуби при цьому зрубали в 1849 році – за рік до того, як почалося будівництво.

Однак, попри збіг результатів дослідження з історичними джерелами, фахівці все ще не можуть стверджувати, що це точно китобійне судно Dolphin. Причиною цього є те, що вони мають занадто мало доказів цього. Наприклад, їм не вдалося виявити клеймо виробника або хоча б Корабельний дзвін.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.