Без хімії та нітратів: як правильно вибрати смачну полуницю

Без хімії та нітратів: як правильно вибрати смачну полуницю

Як вибрати смачну полуницю / фото: pixabay.com

На полицях супермаркетів та на ринках вже різноманіття однієї із найсмачніших літніх ягід – соковитої полуниці. Дрібна чи велика за розміром, яскраво червона чи блідо рожева за кольором, найсвіжіша чи вже кілька діб витримана в холодильнику. І звісно, різна за ціною та смаковими характеристиками.

Як обрати дійсно корисну та смачну полуницю, якою залюбки поласують і дорослі, і діти? В цьому питанні розбиралися Новини Планети.

Загалом експерти не радять вживати першу полуницю і тим паче годувати нею дітей, оскільки ранній врожай цих ягід може містити багато хімії.

На що звернути увагу при виборі полуниці

Колір ягід та листочків

Справжня та смачна полуниця має яскраво-червоний колір. Саме в таких ягодах знаходиться найбільше вітамінів та мінералів, а отже й більше користі для здоров’я. Оминайте полуниці з дивним восковим блиском – найімовірніше вона вирощена на хімікатах. А ось недозрілу ягідку видає білий або зелений кінчик. Листки навколо полуниці повинні бути зеленими та не сухими. Пожухле листя на “хвостику” свідчить про те, що плоди зібрані кілька діб тому.

Полуничний аромат 

Натуральні ягоди полуниці мають яскраво виражений аромат, а ось непахнучі ягоди або ті, що ледь ароматні, можуть бути ознакою того, що їх виростили з додаванням хімії, або ж занадто рано зірвали для транспортування.

Здорова плодоніжка

Обирайте ягоди із зеленою, свіжою плодоніжкою. Саме така полуниця збирається з правильних грядок. А ось наявність білої смужки вказує на те, що ягоди оброблені пестицидами.

Смак ягід

Обираючи полуницю на ринку, не соромтеся її скуштувати перед тим, як купити. Якщо ви відчуваєте різкий присмак металу, це перша ознака, що полуниця перенасичена нітратами. Якщо ж спробувати на смак не вдається, зверніть увагу на зовнішній вигляд ягід. Якщо між зеленими листочками, що обрамляють ягоду, та самим плодом є відстань, тоді полуниця буде солодкою. Якщо листочки щільно прилягають до ягоди, то смак ягід буде кислуватий.

Перед вживанням обов’язково помийте полуницю у великій кількості води. Найкраще набрати глибоку миску води, додати соди з розрахунку 10 грамів на 1 літр води та залишити ягоди в розчині на 10 хвилин. Після цього промити ягоди водою та відкинути на друшляк.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.