Бельгієць знайшов загадковий металевий предмет

Бельгієць знайшов загадковий металевий предмет

Давньоримський додекаедр / фото: Mental Floss

Бельгієць за допомогою металошукача знайшов давньоримський додекаедр. Це такі дванадцятигранники з отворами та шипами. Археологи досі не знають, для чого їх використовували в минулому.

Про це повідомляє Smithsonian magazine.

Виявив знахідку бельгійський археолог Патрік Шуерманс. Він припускає, що такі артефакти використовували маги й чаклуни. Це не перша знахідка, відомо, що мінімум 100 додекаедрів було знайдено в різних країнах в різний час.

Шуерманс відніс знахідку до Галло-римського музею в Тонгерен, щоб дізнатися більше про неї. Виконаний дванадцятигранник з бронзи, зберігся до наших днів добре. Відомо, що він пролежав у Землі приблизно 1600 років. Якоїсь особливої цінності в собі не несе, хоча можна спробувати такий артефакт продати на онлайн майданчиках і отримати за нього кілька тисяч євро. Хоча чоловік вирішив вчинити інакше, він передав знахідку музею. Тепер загадковий металевий предмет можуть побачити туристи. До речі, це другий подібний артефакт, який коли-небудь знаходили в цьому районі.

Додекаедри з упевненістю можна вважати одними з найзагадковіших артефактів. Ніхто точно не може розповісти про їх призначення. В історичних писаннях відсутні будь-які згадки про них. Предмети розміром, як бейсбольний м’яч, мають отвори на кожній грані та шипи на кожному ребрі. Всередині вони порожні.

За останні 100 років було знайдено 100 таких предметів та їх фрагментів на території Північної Європи. Всі вони різних розмірів. Найменший мав довжину грані 3 см, а найбільший 12 см. Їх часто знаходили на місці поховань. Можливо, їх використовували для похоронних ритуалів. Поки що загадка додекаедрів так і залишається нерозгаданою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.