Астрономи знайшли планету, на якій рік триває лише 5 днів

Астрономи знайшли планету, на якій рік триває лише 5 днів

Екзопланета TOI-778 b / фото: Space

Всього у 530 світлових роках від планети Земля є незвичайна екзопланета. Вона гігантська за своїми розмірами, приблизно в 3 рази більше Юпітера, покрита розпеченою лавою і абсолютно непридатна для життя.

Про це повідомляє Space.

Екзопланету виявили за допомогою телескопа TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Планета рухається по дуже малій орбіті, один оберт навколо зірки триває всього 5 днів. Об’єкт назвали TOI-778 b. Вчені кажуть, що знахідка дуже схожа на Юпітер з нашої Сонячної системи.

Планета знаходиться всього в 9 млн км від своєї зірки, а температура на поверхні досягає 1227 градусів. Зрозуміло, що такі умови не дозволяють тут не те, що організмам зародиться і жити, тут настільки жарко, що навіть залізо не може випаровуватися.

Зірка, навколо якої обертається гігантська планета на 40% масивніша нашого Сонця і більш ніж на 70% більше за розмірами. Вона обертається навколо своєї осі зі швидкістю приблизно 40 км/с. На поверхні зірки температура понад 6500 градусів. Це дійсно пекельні умови в порівнянні з земними.

Знайшли TOI-778 b випадково. Справа в тому, що вчений спостерігав за зіркою саме в той момент, коли повз неї проходила планета. Світіння світила трохи потемніло, ось так і відбулося відкриття.

Виявив планету TOI-778 b вчений на ім’я Джейк Т. Кларк. Перш ніж знайти її в космосі, він вивчив близько 200 тисяч зірок і знайшов приблизно 6000 кандидатів в екзопланети. Сьогодні астрономи найбільше цікавляться саме таким типом планет, тому що він найбільш цікавий для вивчення. Можна аналізувати зоряну систему, в якій та обертається, шукати ознаки життя на поверхні планет і т.д.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.