Астрономи розповіли, що станеться з людським тілом на Марсі

Астрономи розповіли, що станеться з людським тілом на Марсі

Колонізація Марса / фото: freepik.com

Багато людей цікавляться можливістю колонізувати Марс, але дана ідея виглядає привабливо тільки на екрані. У реальному житті все зовсім інакше. Є безліч проблем не тільки з тим, як потрапити на планету. Під час колонізації у людей можуть з’явитися серйозні проблеми зі здоров’ям. Космічна подорож може привести до смерті, тому небезпечно навіть відвідувати Марс, не те що там жити.

Про це повідомляє The Grunge.

Невагомість вкрай негативно позначається на людському організмі. Погано впливають також радіація, сильний тиск, ізоляція. Експерти говорять про те, що навіть приземлення на Марс стане справжнім подвигом для людей. Жити там неймовірно небезпечно, але, надалі будуть створені спеціальні технології, які зроблять цю подорож можливою. На сьогодні жити на Червоній планеті неможливо.

Проблеми з серцем

Життя на Марсі може призвести до серцевого нападу або істотно збільшити ризик його виникнення. Співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Франциско говорять про те, що довге перебування в космічному просторі стає причиною сильного виснаження серцево-судинної системи. Причиною цього є те, що на людину одночасно впливає радіація і при цьому відсутня гравітація, тому система кровообігу не може повноцінно функціонувати.

Швидке старіння

Гравітація бере участь в процесі відновлення кісток і клітин. Її відсутність призведе до того, що буде втрачена частина кісткової маси. Через це люди, які будуть жити на Марсі, частіше стикатимуться з переломами. При цьому щільність кісток поступово почне ставати меншою, що стане причиною раннього старіння компонентів скелета.

Сонячні опіки

Земля має магнітосферу, яка захищає від радіації. Марс не має такого природного захисту, тому всі, хто буде жити на цій планеті, отримають сильні сонячні опіки.

Астронавти говорять про те, що це тільки невелика частина проблем, з якими зіткнеться людство під час колонізації Марса. У фільмах занадто прикрасили ситуацію з Червоною планетою і рідко говорять про те, з чим насправді може зіткнутися реальний колонізатор.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.