Астрономи знайшли найхолодніше місце у Сонячній системі

Астрономи знайшли найхолодніше місце у Сонячній системі

Де знаходиться найхолодніше місце у Сонячній системі / фото: Naked Science

Східна частина Землі Королеви Мод, що знаходиться в Антарктиді, вважається найхолоднішим місцем на нашій планеті. У частині районів температура може досягати позначки -92 градуси. Якщо розглядати інші місця в Сонячній системі, то можна знайти такі, які у кілька разів холодніші.

Про це повідомляє Grunge.

Найхолоднішою планетою прийнято вважати Уран, температура якого набагато нижча, ніж у Нептуна. При цьому Уран знаходиться ближче до Сонця, ніж Нептун. Фахівці зазначили, що далеко не завжди у Сонячній системі все логічно. Середній показник температури на Урані -195 градусів.

У той же час космос досить просторий, тому цілком логічним буде те, що Уран насправді не є найхолоднішим місцем. Звісно, ​​крижана планета величезного розміру не зовсім не гостинне місце. Така низька температура, а також наявність атмосфери, що складається з гелію, метану та водню, говорять про те, що на Урані не зможе вижити жодний організм. У той самий час на супутнику Землі може бути місце, де температура ще нижче.

Якийсь час тому С. Бірн та П. О’Брайен з Університету Арізони встановили, що на Місяці присутні регіони, які постійно перебувають у тіні. Саме вони вважаються найхолоднішими місцями у нашій Сонячній системі. На ці ділянки не потрапляє сонячне тепло протягом мільярдів років.

Постійно затінені регіони розташовані в безпосередній близькості від південного та північного полюсів супутника Землі. Туди не потрапляє пряме сонячне світло, тому температура неймовірно низька. Небагато нагріватися вони можуть лише за рахунок відбитого тепла, але й воно не потрапляє на деякі ділянки. У цих ділянках Місяця є западини, де взагалі немає ні сонячного освітлення, ні вторинних джерел тепла. Саме ці місця фахівці вважають найхолоднішими. Проведене дослідження продемонструвало, що температура в них може досягати позначки -248 градусів.

Єдиним місцем, де може бути ще холодніше, вважається таємнича хмара Оорта. Це віддалена область, яка складається з шматків сміття, покритого льодом. Їх розмір неймовірно великий. У цій хмарі температура може бути близько -268 градусів. Звернути увагу варто на те, що аж до сьогоднішнього дня не вдалося інструментально підтвердити, що хмара Оорта дійсно існує.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.