Астрономи виявили найхолодніше місце у Сонячній системі

Астрономи виявили найхолодніше місце у Сонячній системі

Сонячна система / фото: pixabay.com

Температура космічного простору становить -270,45 градусів за Цельсієм. Цей показник дещо вище за абсолютний нуль, при якому відбувається повна зупинка молекулярного руху. Варто звернути увагу, що дана температура не є постійною для всієї Сонячної системи.

Про це повідомляє LiveScience.

У нашій Сонячній системі є деякі відрізки, які отримали назву «порожнього» простору. У цих місцях, зазначають астрономи, температура набагато нижча. Звичайно, дані відрізки не є порожніми, але в той же час у них немає жодних об’єктів, здатних поглинути сонячну енергію. Для того, щоб можна було зрозуміти, яке саме місце вважається найхолоднішим у Сонячній системі, необхідно розібратися у питанні виміру космічної температури.

Ян Кроуфорд, планетолог із Лондонського університету, говорить про те, що вимір температури космічного простору можливий тоді, коли ведеться спостереження за інтенсивністю мікрохвильового та інфрачервоного випромінювання. Воно може випускатись поверхнями різних об’єктів. Якщо подібні поверхні відсутні, то температура буде вимірюватися кількістю сонячного світла, яке випромінюється певними куточками Сонячної системи.

Водночас, професор з Уорікського університету Дона Поллакко наголошує, що в астрономії не існує нічого простого, адже людина просто спостерігає, а не взаємодіє. Усі температури можуть вимірюватися приблизно. Кінцевий результат при цьому залежить від якості припущень і того, скільки деталей має застосована фізична модель.

Якщо враховувати цей логічний ланцюжок, то найхолоднішим місцем у нашій Сонячній системі може вважатися Плутон, адже він знаходиться на великій відстані від Сонця. Звичайно, це трохи дивно, але місце з найнижчою температурою може бути набагато ближче до нашої планети.

Космічний апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter, який використовується для аналізу умов на Місяці, надав чергові дані. Аналіз продемонстрував, що вважати найхолоднішими місцями у Сонячній системі можна кратери, розташовані на південному полюсі Місяця. Ці регіони отримали назву “постійно затінені”. Ця пропозиція також була підтверджена співробітниками університету Арізони Патріком О’Брайеном і Шейном Бірном. Фахівці припускають, що в ці кратери сонячне світло не потрапляло протягом мільярдів років. Температура в них досягає -248,15 градусів за Цельсієм, хоча насправді вона може бути ще нижчою. Поверхня Плутона має температуру -232,75 градуса.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.