Астрофізик розповіла, що буде, якщо потрапити до чорної діри

Астрофізик розповіла, що буде, якщо потрапити до чорної діри

Що буде якщо потрапити до чорної діри / фото: Naked Science

Чорні діри являють собою об’єкти з високим показником щільності та дуже сильною гравітацією. З них не може вибратися навіть світло, якщо воно потрапляє всередину чорної діри. Протягом довгого часу про дані об’єкти практично не було ніякої інформації, але останнім часом вчені стали більше розуміти про те, що таке чорна діра і яким законам фізики вона піддається. Дуже цікавим є питання щодо того, що трапиться з людиною, якщо вона виявиться всередині такого потужного космічного об’єкта?

Про це повідомляє Newsweek.

Астрофізик Бекі Сметерст каже, що насправді чорні діри не є тим, чим їх називають. Це більше нагадує дуже щільне скупчення матерії. При цьому воно не буде виступати в якості «воріт», які ведуть в певне місце.

“Не можна говорити про те, що чорні діри є чорними, адже насправді вони вважаються найбільш яскравими об’єктами у всьому Всесвіті. При цьому випромінювання буде відбуватися від тієї області, що знаходиться навколо чорної діри. Речовина навколо може світитися в різних діапазонах і видавати радіовипромінювання», — розповідає Сметерст.

Чорні діри мають свій власний горизонт подій. Це певна точка, при досягненні якої матерія не може повернутися. За горизонтом подій розташовується сингулярність — єдина точка, в якій знаходиться неймовірно велика маса чорної діри.

“Якщо людина опиниться всередині чорної діри, то з її тілом почне відбуватися процес спагеттіфікації. Чим ближче до об’єкта буде знаходитися людина, тим більше його тіло почне розтягуватися. Процес буде неймовірно болючим”, — додала астрофізик.

Цікавим моментом є те, що якщо людина буде перебувати на безпечній відстані від чорної діри, то вона буде бачити зовсім іншу картинку. Під час наближення до горизонту подій, чорна діра буде здаватися більшою. Вона здатна викривляти світло так, щоб виглядати набагато більшою, ніж є насправді.

Вчені говорять про те, що процес спагеттіфікаціі може не початися відразу ж після перетину горизонту подій. На це буде впливати розмір чорної діри, адже між горизонтом подій і сингулярністю може бути дуже велика відстань.

Також Сметерст не виключає того, що всередині чорної діри людина може жити досить довго, адже її відчуття часу дуже сильно зміниться.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.