Астероїд, який вбив динозаврів, викликав гігантське цунамі – геологи

Астероїд, який вбив динозаврів, викликав гігантське цунамі – геологи

Гігантські хвилі / фото: pixabay.com

Астероїд, який став причиною вимирання динозаврів на нашій планеті, спровокував також виникнення цунамі висотою 4,5 кілометра. Саме таку інформацію геологи отримали під час свого останнього дослідження.

Про це повідомляє AGU Advances.

Близько 66 мільйонів років тому на Землю впав астероїд, діаметр якого становив 14 кілометрів. В результаті удару утворився кратер Чиксулуб, розміри якого складають 200 кілометрів. Знаходиться він на узбережжі сучасної Мексики. Звернути увагу варто на те, що факт падіння даного метеорита був неодноразово підтверджений. Разом з тим вчені продовжують дискутувати на тему того, яку саме участь брав даний космічний камінь у вимиранні динозаврів.

Моллі Рейндж з Університету штату Мічиган змогла з’ясувати, що падінння астероїда стало причиною значного зниження температури на планеті. Крім того, в результаті удару виникло неймовірно потужне цунамі. Воно було у 2,6 тисячі разів сильніше ніж те, яке відбулося у 2004 році поруч з берегами Індонезії.

“Цунамі було настільки сильним, що цілком могло б зруйнувати відкладення на дні океанів приблизно на половині нашої планети», — розповідають вчені.

Дану інформацію експерти змогли отримати завдяки аналізу певної комп’ютерної моделі, за допомогою якої раніше був описаний процес формування кратера гігантських розмірів. Також було встановлено те, як саме удар вплинув на регіони, що знаходилися в безпосередній близькості від епіцентру подій. Падіння космічного каменю спровокувало потужне цунамі. Його хвилі покрили більшу частину світового океану.

Висота перших хвиль становила 4,5 км. Вони містили в собі безліч уламків порід, тому не могли поширюватися на велику відстань і швидко затихли. Незабаром після них утворилася хвиля висотою 1,5 км, яка змогла обійти більшу частину землі. Швидкість хвилі досягала 720 метрів на годину. Вона зруйнувала безліч відкладень, які були сформовані до кінця крейдяного періоду на дні майбутньої Атлантики та Північної Америки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.