Археологи знайшли тіло жінки у незвичайній позі

Археологи знайшли тіло жінки у незвичайній позі

Останки жінки / фото: University of Sheffield

Досить незвичайне поховання знайшли британські археологи. Тіло жінки було в позі ембріона. Аналіз останків показав, що вона жила в 15 столітті.

Про це повідомляє Science Alert.

Тіло належало Ізабель Герман. Відомо, що вона 28 років прожила в повній самоті. Ця ігуменя замкнулася в одній з кімнат церкви Всіх Святих поблизу Йорка і майже 30 років провела “якоркою”. Весь цей час вона провела, молячись і споглядаючи Бога з запечатаної келії.

І ось, через 500 років її останки знайшли в підземеллі майже зруйнованої церкви. Історики ідентифікували її тіло завдяки історичним записам. Більш детальний аналіз останків допоможе розкрити таємницю рідкісної середньовічної практики.

Важко уявити, щоб людина добровільно зважилася на зречення від світу і прожила 28 років фактично в поодинчій камері. Але в минулі століття так робили багато мирянок. В першу чергу в такий спосіб вони хотіли уникнути тієї залежності і безправ’я, що їх чекали після вступу в шлюб.

У середньовіччі у жінки фактично не було прав в світі, і в такий спосіб вони тікали від страждань, які очікували багатьох після заміжжя. Також такий шлях для себе часто вибирали “старі діви”. Хоча за сучасними мірками це були молоді, квітучі дівчата.

Таких якірниць прирівнювали до живих пророків. Їх поважало суспільство, захоплювалося такою собі самозреченістю і служінням Богу. Про ці факти розповіла археолог Лорен Макінтайр.

Вивчивши останки, археологи прийшли до думки, що в останні роки життя ця мирянка страждала від хворобливої недуги. Можливо, у неї був септичний артрит або інфекція суглобів, яка передалася статевим шляхом. Як Ізабель могла захворіти на таку хворобу — це таємниця, про яку ніхто не дізнається.

Цікавий і той факт, що жінка була похована в позі ембріона. Швидше за все вона померла у своїй камері, скорчившись від болю, а трупне задубіння не дозволило поміняти положення тіла.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.