Археологи знайшли найстарішу карту Європи

Археологи знайшли найстарішу карту Європи

Найстаріша карта Європи / фото: Sci.News

Завдяки старим географічним картам ми можемо подивитися на світ очима предків. Там зображені річки, гори, міста і країни, яких давно немає. Так, наприклад, під час розкопок була знайдена карта Європи, якій 4 тисячі років. Уявіть, наскільки цінний артефакт відкопали археологи!

Про це повідомляє Grunge.

Відомо, що виявлена в могилі бронзового століття Плита Сен-Белека стала найстарішою картою Європи. Цей найцінніший артефакт був знайдений в 1900-их роках. На нього натрапив Поль дю Шательє. Під час розкопок він побачив плиту в розбитому стані. Тоді в музей вона так і не потрапила. Замість того щоб бути на огляді у мільйонів людей, карта потрапила до когось в приватну колекцію і пробула там 2 десятиліття.

Після того як карту забрав музей, про неї ще 60 років нічого не згадували. Через майже 100 років плита потрапила в будинок Шательє і до 2014 року вона просто лежала в ящику. У 2017 році група дослідників абсолютно випадково вирішила вивчити артефакт. Були проведені численні досліди, перш ніж всі дізналися про справжню цінність цієї старовинної карти.

Виявилося, що ці кам’яні фрагменти з різьбленням, що нагадує випадкові лінії, є старовинною картою Європи. Кожен візерунок і знак тут мають своє значення, потрібно просто їх розпізнати і навчитися «читати» карту. На плиті Сан-Белека зображені землі біля р. Одет, що на заході сучасної Франції.

Дослідники датують плиту між 2150 і 1600 роками до нашої ери. Швидше за все її використовували як частину перепоховання святого Белека в бронзовому столітті. Вчені кажуть, що у цієї карти є велика кількість особливостей, які ідентичні тим, що є на інших старовинних екземплярах: річки й гори, пагорби тощо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.