Археологи знайшли будинок одного з апостолів Ісуса Христа

Археологи знайшли будинок одного з апостолів Ісуса Христа

Археологи знайшли будинок апостола Петра / фото: Times of Israel

На території стародавнього міста Віфсаїда археологи знайшли в церкві мозаїку, яка була присвячена «главі і вождю небесних вісників». Саме так багато хто називав за життя апостола Петра. Вчені припускають, що церква могла бути зведена безпосередньо на тому місці, де розташовувався будинок, в якому жив апостол Петро разом зі своїм братом Андрієм.

Про це повідомляє Times of Israel.

Експерти впевнені в тому, що ця будівля насправді може виявитися давно втраченою церквою Апостолів візантійського періоду, яка перебувала в селі Віфсаїда, що згадується в Біблії. Співробітники Кінеретського Інституту археології Галілеї в Кінерет-коледжі і Найак-коледжі на чолі з професором Мордехаєм Авіамом і професором Стівеном Нотлі, розповіли про те, що на мозаїці у церкві написаний термін, який був загальним для позначення Петра. Це може бути доказом того, що вдалося правильно встановити місце розташування церкви апостолів. 

Напис, що було виявлено на мозаїці, починається з того, хто саме її пожертвував, а далі йде фраза, яка має безпосереднє відношення до апостола Петра, який став першим учнем Ісуса. Дослідники підкреслюють те, що все це демонструє те, що церква дійсно присвячувалася Петру. 

Археологи розповіли про те, що їм вдалося виявити будівлю церкви ще три роки тому. Весь цей час вони продовжують роботу в даній місцевості. У 2021 році було виявлено стародавню підлогу, викладену мозаїкою. Розміри будівлі 27 на 16 метрів. Її прикрашає неймовірно красива мозаїка. Ця будівля є основним кандидатом на роль церкви апостолів. 

Дослідники дуже сподіваються на те, що найближчим часом вийде відшукати написи, які будуть мати відношення до апостола Андрія, брата Петра. В такому випадку вийде остаточно довести, що дана церква була побудована на місці будинку, де жили апостоли. Розкопки триватимуть до жовтня. За цей час археологи хочуть знайти інші цікаві артефакти і стародавні будівлі. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.