Археологи з’ясували, як будувалися єгипетські піраміди

Археологи з’ясували, як будувалися єгипетські піраміди

Як будувалися єгипетські піраміди / фото: freepik.com

Одним з найбільш дивовижних досягнень людства заведено вважати будівництво пірамід в Гізі, яке почалося приблизно 4500 років тому. Фахівці протягом довгого часу намагалися встановити, як тоді виходило доставляти на майданчик гігантські будівельні блоки. Як виявилося, розгадка цієї таємниці ховається в рукаві річки Ніл, який був загублений багато століть тому.

Про це повідомляє IFLS.

На сьогодні головна течія Нілу розташовується на відстані 8 км від пірамід Гіза. Це досить великий шлях для того, щоб переміщати по піску безліч каменів.

Звернути увагу варто на те, що понад 4 тисячоліття тому рукав Нілу Хуфу, якого зараз вже не існує, розташовувався поруч з комплексом пірамід. Цікавим є те, що раніше вчені вже висували версію щодо того, що Хуфу в стародавні часи був в Єгипті дуже важливим, адже його використовували для доставляння будівельних матеріалів до пірамід. Разом з тим не було ніяких доказів даного припущення.

Деякий час тому вчені з Франції провели нове дослідження, за допомогою якого змогли отримати історію цієї ділянки річки. Для цього були вивчені пилкові зерна, які витягли з заплави. Експерти вивчали зростання, а також загибель 61 рослини вздовж заплави, що дозволило їм зрозуміти як підіймався і падав рівень води в рукавах Нілу за 8000 років історії Стародавнього Єгипту.

Їм вдалося з’ясувати, що під час африканського вологого періоду, який тривав 14800-5500 років тому, рівень води в рукаві Хуфу дуже сильно піднявся. Протягом довгого часу рукав залишався судноплавним. Внаслідок цього стародавні єгиптяни змогли звести гігантські піраміди 4500 років тому.

Цікавим є те, що рукав Хуфу в певний період досягав Великого Сфінкса, який був значно вище всього іншого комплексу. Вчені при цьому відзначають, що багато інших подробиць будівництва залишаються все ще загадкою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.