Археологи знайшли останки птерозавра, який жив 170 млн років тому

Археологи знайшли останки птерозавра, який жив 170 млн років тому

Птерозавр / фото: Naked Science

На острові Скай, що у Шотландії, виявили скелет, що належить найбільшому птерозавру Юрського періоду. Дослідники зазначають, що жила ця особина приблизно 170 мільйонів років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

Останки виявила аспірантка Амелія Пенні ще в 2017 році. Тоді на острові Скай виконувалися польові роботи. Вона побачила в стародавньому шарі вапнякової породи щелепу, усіяну неймовірно гострими зубами. В результаті подальшим дослідженням займалася Наталія Ягельська.

Як вдалося з’ясувати спеціалістам, скелет належав птерозавру. З цим видом вчені раніше не стикалися. Він отримав назву Dearc sgiathanach, що в перекладі означає «крилата рептилія». Ця знахідка є доказом того, що насправді птерозаври жили на планеті на 25 мільйонів років раніше, ніж припускали вчені. Варто зазначити, що особи, що жили в Юрському періоді, мали розмах крил не більше двох метрів. Виявлена ​​особина була набагато більшою і розмах її крил становив 2,5 метри.

Археологи зазначають, що тварина насправді була підлітком, тому була на стадії активного зростання. Відповідно, у дорослому віці розмах крил міг би становити більше ніж три метри. Істота мешкала 170 мільйонів років тому. Вона є найбільшою серед тих, що вдавалося виявити раніше. Експерти наголошують, найбільшими птерозаври стали лише у Крейдяному періоді, який настав після Юрського.

На сьогоднішній день прийнято вважати, що птерозаври стали більшими у розмірі через те, що між різними видами тварин існувала сильна конкуренція, яка у Крейдяному періоді лише посилилася. Але виявлені останки змушують сумніватися в цій теорії, адже цей величезний птах жив ще тоді, коли не закінчився Юрський період.

Варто звернути увагу на те, що останки птерозаврів зустрічаються неймовірно рідко, адже їхні скелети дуже тендітні і погано зберігаються. Девід Анвін розповів про те, що раніше вдавалося відшукати лише незначні фрагменти скам’янілостей, які могли свідчити про те, що птерозаври мали великий розмір. Але нова знахідка відіграє важливу роль, адже вона дуже непогано збереглася аж до наших днів.

Раніше ми писали, що в Австралії сфотографували тварину, яка давно вимерла. У місті Мельбурн, що в Австралії, було помічено сумчасту тварину, яка вимерла майже сторіччя тому. Фото незвичайної істоти, що пересувалася передмістям, відразу ж було викладено в соціальні мережі. У коментарях до посту було написано про те, що ця тварина дуже схожа на тасманійського вовка.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.