Знайдено могилу вікінга, на честь якого назвали блютуз

Знайдено могилу вікінга, на честь якого назвали блютуз

У Польщі знайшли могилу короля вікінгів / фото: Tomasz Sielski

Археологи скористалися супутниковими даними для того, щоб встановити місце, де, ймовірно, був похований Харальд Гормоссон або Харальд Сінезубий. Звернути увагу варто на те, що саме на честь відомого в усьому світі короля вікінгів отримала назву технологія бездротового зв’язку для гаджетів.

Про це повідомляє Heritage Daily.

Дослідження проводилося польськими вченими, якими керував Марек Крид. Раніше вдалося встановити, що в селі Вейково, що в Польщі, може бути стародавнє поховання. При цьому за допомогою польових способів знайти його не виходило.

Під час нового дослідження експертами вже було використано інформацію, отриману з допомогою супутників. Вони намагалися виявити відхилення аномального характеру під поверхнею землі. Незабаром їм вдалося відшукати старовинний курган, зведений в епоху вікінгів. Цікавим моментом стало те, що величезне поховання знаходилося під римсько-католицькою церквою Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, що в селі Вейкове. Фахівці дуже зацікавилися знахідкою. Звернути увагу варто на те, що в 1841 під цією церквою вчені вже знаходили не тільки останки людей, але безліч скарбів, інші артефакти.

Під церквою знайшли прикраси із золота та бронзи, срібну монету, виготовлену під час правління короля вікінгів Оттона I. Також було виявлено диск із золота, вага якого становила практично 25 грамів. Усі цінності зберігалися довгий час у склепі, але майор польської армії Стефан Сельський разом із братом Михайлом забрали у 1945 році скарби. Після цього ніхто не знав, де саме є стародавні артефакти.

У 2014 році знову вдалося знайти диск Курмсун. На ньому експерти виявили напис латиною. Там говорилося, що диском володів «правитель данців, Скані та фортеці вікінгів Йомсборг». Ця фортеця розташовувалась там, де зараз знаходиться місто Волина. Фахівці мають виключно непрямі відомості щодо того, що Харальда Синезубого поховали в безпосередній близькості від його фортеці. Виявлений курган у своїй цілком може бути усипальницею древнього правителя.

Харальда називали Блотанд – “синій зуб”. Він мав мертвий зуб темного синього кольору. Англійською це звучить Bluetooth. Сьогодні таку ж назву має сучасна бездротова технологія для підключення різних гаджетів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.