Археологи виявили останки фараона з понівеченим обличчям

Археологи виявили останки фараона з понівеченим обличчям

Мумія Секененра Таа II / фото: 9News

Гробниця DB-320 (TT-320), що знаходиться в Дейр ель-Бахрі, складається з неймовірної та досить великої колекції мумій. В 1881 було виявлено останки 11 фараонів, які правили Стародавнім Єгиптом.

Про це повідомляє Express.

У Єгипті разом із відомими у всьому світі царями були й деякі інші. Наприклад, експертам вдалося знайти останки, що належать загадковому фараону, ім’я якого Секененра Таа II. Коли вони побачили те, що було у похованні, то були шоковані.

Лікар Річард Шепард розповів про те, що перенісся, а також очі та ніс були надто сильно спотворені. Він додав, що це перша мумія з усіх виявлених, яка має настільки жахливі травми. Крім того, ще дві рани були з правого боку на голові у мумії фараона. Фахівці припустили, що коли на правителя напали із якоюсь небезпечною зброєю, зовнішня частина черепа відламалася. Після того, як було здійснено розтин останків Секенари, вдалося з’ясувати, що причиною його смерті стали численні удари, завдані сокирою.

На сьогоднішній день не було встановлено, де саме загинув цар – у битві або через якусь змову. Зовнішній вигляд фараона свідчить, що смерть була однозначно насильницькою. Помер він приблизно в 40 років. Імовірно, кілька людей оточили фараона і вбили його до того, як прибула допомога. Через удар сокирою була відірвана частина лівої щоки, оголені повністю зуби, а також зламана щелепа. Ще один удар пошкодив череп. Списом було сильно розсічено чоло над оком. Тіло досить довго було там, де воно впало і коли його виявили, то вже почало розкладатися. Через це бальзамування проводилося дуже швидко.

Раніше ми писали, що у Британії знайшли затонувший більше 200 років тому корабель. Під час своїх недавніх розкопок неподалік узбережжя Портсмута вчені знайшли затонулий корабель HMS Invincible, за іронією долі вкрадений у французів. Але що здивувало експертів найбільше, так це дивовижна схоронність судна.

А також, що в Індії знайшли загадкові гігантські кам’яні глеки. Кам’яні глеки величезного розміру знайшли фахівці в північно-східній частині Індії в штаті Ассам. Розташовувалися вони у чотирьох різних місцях, відрізнялися між собою формою та розміром. Частина мала циліндричну форму, інші при цьому знаходилися повністю або частково в землі. Експерти припустили, що подібні чаші могли застосовуватися стародавніми людьми для того, щоб ховати мертвих.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.